Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nagyon felek a halaltol es...

Nagyon felek a halaltol es egyre kozeleb van milyen erzes?

Figyelt kérdés
15 eves vagyok es az eletem nagy reszet gepekre kotve eltem..par honapja meg tudtam hogy maximum 5 evem vagy anyi se van hatra. Sziv beteg vagyok meg van meg jo par problemam ami ezt elosegitette. Nagyon felek hogy itt kell hagynom mindent . a szuleim (barataim nincsenek mivel korhazba vagyok szinte folyton) es az egesz csaladot. Nem akarok meg halni de ha mar meg fogok olyan erzes mintha alidnek(?) es igaz hogy a lelkem szellemem ott lesz meg par napig amig el nem temetnek(??)
2013. júl. 16. 10:50
 1/9 anonim ***** válasza:

Probalkozz egy pszihologussal, o segithet!

Amugy rettenetesen sajnalom!:( Nehez lehet neked igy elni!:(

2013. júl. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
mivel en igy elem az eletem majdnem szuletesem ota igy en ehez vagyok hoza szokva..de nem kell sajnalni a Pszihologus mit fog mondani vagy csinalni???
2013. júl. 16. 11:02
 3/9 Kései Sirató ***** válasza:

Ha halál az élet megszűnése, fontos, hogy tudd, mit mond a Biblia arról, hogy, milyen állapotba kerül az ember, ha meghal.

A halál olyan, mint az alvás. A halál nem teljes megsemmisülés, hanem csak átmeneti öntudatlan állapot, míg az ember a feltámadásra vár. A Biblia ismételten alvásnak nevezi ezt a közbeeső állapotot.


Az Ótestamentum azt mondja Dávidról, Salamonról, valamint Izrael és Júda többi királyának haláláról, hogy „elaludtak atyáikkal" (1Kir 2:10; 11:43; 14:20, 31; 15:8; 2Krón 21:1; 26:23 stb.). Jób alvásnak nevezte a halált (Jób 14:10-12

Az Újtestamentum ugyanezt a hasonlatot használja. Jairus halott leánya állapotának minősítésekor Krisztus azt mondta, ő alszik (Mt 9:24; Mk 5:39).


A halál alváskénti bibliai ábrázolása teljesen illik a halál természetére, ahogy a következő összehasonlítások mutatják:

1. Akik alszanak, öntudatlanok. „A halottak semmit nem tudnak." (Préd 9:7)

2. Alváskor szünetel a tudatos gondolkozás. „Kimegyen a lelke... aznapon elvesznek az ő tervei." (Zsolt 146:4)

3. Az alvás véget vet a mindennapi tevékenységnek. „Semmi cselekedet, okoskodás, tudomány és bölcsesség nincs a Seolban, ahová menendő vagy." (Préd 9:12)

4. Az alvás elválaszt bennünket az ébren levőktől és tevékenységeiktől. „Többé semmi részük nincs semmi dologban, amely a nap alatt történik." (8. vers)

5. A normális alvás az érzelmeket közömbösíti. „Mind szeretetük, mind gyűlöletük, mind gerjedezésük immár elveszett." (8. vers)

6. Az alvók nem dicsérik Istent. „Nem a meghaltak dicsérik az Urat." (Zsolt 115:17)

7. Az alvás feltételezi az ébredést. „Eljő az óra, amelyben mindazok, akik a koporsókban vannak, meghallják az Ő szavát, és kijőnek." (Jn 5:28-29)[3]


Én hiszek Istenben , nem gondolom, hogy olyan bonyolult rendszer hátterében , mint az élet, az élő szervezetek , nincs senki, nincs egy tervező. Lennie kell egy tervezőnek, hiszen a számítógépes programok mögött is van egy programozó. A genetikai programok még bonyolultabbak, Isten áll az élet és minden fölött.


A halál csak átmeneti, utána feltámadunk, és újra találkozunk szeretteinkkel.

Ez alatt az 5 év alatt sokat megtudhatsz Istenről és arról, ami a halál után vár, ha olvasod a Bibliát, főleg az Újszövetséget ajánlom Neked!

2013. júl. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
61%
Hánnyal beszéltél, aki feltámadt?
2013. júl. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Én nem sok mindent tudok mondani a halállal kapcsolatban mert még nem igazán vannak elképzeléseim. de nem is szeretnél barátokat?
2013. aug. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
van egy ketto netes baratom..de tul.sok mnden nem kot hozzajuk:/ nem tudok baratok szerezni oszinten:/
2013. aug. 6. 19:07
 7/9 anonim válasza:
és nem is szeretnél szerezni?
2013. aug. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 szunyo37 ***** válasza:
Istenem. Remélem még élsz?
2020. jan. 12. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Élsz még?
2021. márc. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!