Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hova kéne lejegyezve lenni a...

Hova kéne lejegyezve lenni a vércsoportomnak? Vagy ez valahol feltüntetve? Illetve akkor mehetek vért adni, ha nem tudom?

Figyelt kérdés
2013. júl. 18. 16:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy mindenkinek megvan a vércsoportja.

Ha neked annak idején valami oknál fogva csináltak, akkor tudod csak. Ha nem csináltak vércsoportelemzést, akkor nem is tudhatod. Ez nem egy kötelező dolog, hogy csináljanak.

Én is akkor tudtam meg, mikor terhes voltam a fiammal, mivel akkor csinálnak.

Véradásnál pedig előtte csinálnak ilyen elemzést és ott kiderül a vércsoport.

2013. júl. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mehetsz vért adni,ha nem tudod,mert ott megmondják.Egyébként van egy egészségügyi kiskönyv,vagy olyan dokumentum,amiben szerepel az,hogy hányadik terhességi hétre születtél,ebben ott a vércsoportod is,a kötelező oltások száma..stb.

Nekem zöld színű és kacsák vannak rajta.:D De én 1995-ben születtem.Ez mára már nem így néz ki szerintem,sőt 1995 előtt nem tudom,hogy meddig néz ki így.

2013. júl. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
95ös vagyok én is és az egészségügyi kiskönyvön nem kacsa, hanem egy tojáshéjban van baba, nekem legalábbis :D De ebben nincs benne.
2013. júl. 18. 16:29
 4/5 anonim ***** válasza:
Amikor én születtem (1993), még megnézték a babák vércsoportját automatikusan. Mikor a tesóim (2001, 2004), már nem nézték meg. Nem tudom, mikor szűnt meg ez a dolog. Én anyukámat kérdeztem meg, nem tudom, hogy hova van feljegyezve, de ő tudta. Kérdezd meg a tiédet, hátha tudja! :)
2013. júl. 18. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Csak azoknál van vércsoport meghatározás, akinek az anyukája Rh negativos. A következő babát védik, mert ha az első újszülött Rh pozitív akkor az anya szervezetében ellenanyagok termelődnek és a következő terhességnél beteg baba születik. Ma már van ellenanyag, amit ilyen esetben az anyukának a szülés után adnak és akkor nem lesz gond.Ha a baba is Rh negatív akkor nem kell kapnia.

Ha esetleg volt műtéted akkor megcsinálják a vércsoportot egyébként nem szükséges.

Úgyhogy, ha egészséges vagy akkor sosem volt vércsoport meghatározásod.

Ha elmész vért adni ott megtudod, minden levett vérnek meghatározzák minden egyes alkalommal a vércsoportját és az Rh-ját

2013. júl. 18. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!