Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Meddig lehet bírni azt, hogy...

Meddig lehet bírni azt, hogy minden nap leégek?

Figyelt kérdés
19éves, vékony testalkatú, magas srác vagyok és 10napig kell a tűző napon kertet életbe tartsak, locsolással. Már 4napot lehúztam és már rég aludtam üvöltözés nélkül! :(

2013. júl. 22. 19:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Mondjuk ne felső nélkül állj a napon... És/vagy naptej. Fejedre kalap/sapka... Nem tudom mi ezen olyan bonyolult. 50 faktoros krém, kend be napjában 4-5 alkalommal magad.
2013. júl. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
naptejről hallottál már? sapka és minél több olyan ruházat ami takar és ne mondd hogy meleged lesz, mert ha locsolsz, akkor jusson neked is
2013. júl. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Persze, hogy nem tudsz aludni, ha üvöltözöl! Akkora zajban nem is lehet! Egy szál ing, nadrág mindig legyen rajtad, ha nem kented be magad, már mindegy. Szalmakalap, vagy baseball sapka. Ezzel együtt is locsolhatod magad, de vizesen hamarabb leégsz ruházat nélkül.
2013. júl. 22. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mondjuk zárt ruhában kellene a napon legyél. Én nekem nagyon érzékeny a bőröm, 3 nagyon durva leégésem volt már a napon, azóta még a strandon is amint kijövök a vízből egyből magamra dobom a törölközőt aztán egy pólót. Oké hogy így nagyon melegem lesz, de nem tudok mit csinálni bőröm egészsége fontosabb, és inkább hűtöm magam kendővel de nem akarom hogy bőr rákom legyen mert a doki mondta hogy még 1-2 ilyen és könnyen megeshet hogy úgy fogok járni, aztán akkor lesz majd ordibálás a fájdalomtól mert akkor műtét hegyek akkor sugárterápia is szükséges ami szintén égetést eredményez.

Igaz én lány vagyok és van rajtam bikini felső de kell a zárt felső ruházat legalább reggel 10 és 16 óra közt. ujjatlan pántos vagy a nélküli felsőkben ki sem mehetek a napra. Pedig nem hófehér a bőröm, de egyszerűen nem bírom a napot.

Én is dolgoztam diákként kertészként ahol a tűzőnapon kellett dolgoznom akkor ugye bikini felsőben lehettem de meg is volt az eredménye a leégésnek.

Azóta örülök hogy a strandokon nem égek le, meg ha olyan helyen járok ahol nincs a vízbe árnyékos hely akkor pólóban kell fürödjek. Párom nemrég vett nekem egy hosszú ujjú tornadresszt amit a nyakamnál kell hátul begombolni az véd teljesen meg ugye mégis testhezálló nem villantok benne meg jól is véd és sokáig marad vizes de mégis szellőzik, és véd ami nem egy rossz találmány pedig utálom de mégis vagy ez vagy a bőröm egészsége, persze ha kijövök a vízből és valamennyire megszáradtam akkor leveszem mert alatt van bikini és akkor felveszek egy pólót mert az mégis jobb.

Sajnos ez van, nagyon vigyázz a bőrödre, naptejjel kend magad és viselj zárt ruházatot.

2013. júl. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az előző tanácsokat már csak azért is érdemes megfogadnod,mert különböző bőrdaganatok kialakulását provokálja a nap,leégés!
2013. júl. 22. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igen volam olyan hülye, hogy levettem a pólót és vizesen a nyakamra tettem. Ezzel jól leéget a hátam-hasam, így sehogy sem tudtam aludni. Ráadásul ahol dolgozom ott szinte nincs árnyék. Ezek után inkább izzadok mint egy ló, minthogy szénné égjek.
2013. júl. 22. 20:10
 7/8 anonim ***** válasza:
És vizezd magad!
2013. júl. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen a vizezés az szinte percenként megy, különben már kinyúltam volna :D
2013. júl. 22. 20:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!