Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A vizeletmintámból kiderült,...

A vizeletmintámból kiderült, hogy a vizeletem Acetont tartalmaz. Ez mire utalhat?

Figyelt kérdés

Aceton: Pozitív++

Olvastam olyat, hogy lehet cukorbetegség, de a vizelet cukrom pedig negatív. Akkor mitől lehet ez?


2013. júl. 31. 10:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Keveset iszol, esetleg hányás,hasmenés okozhatja.
2013. júl. 31. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Folyadék hiány !
2013. júl. 31. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
azaz kiszáradás
2013. júl. 31. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Pedig inni iszok rendesen. Bár enni tegnap nagyon nagyon keveset ettem (Kis sós krumpli, meg kevés sonka) Hányni nem hánytam, hasmenésem sem volt.

Ma viszem el dokihoz, ha a vizelet cukor negatív, akkor a cukorbetegség ki van zárva?

2013. júl. 31. 10:56
 5/12 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag 8 mmol/l feletti vércukor szinted biztos nincs.

Ez a vese küszöb, ez felett megjelenik,mert üríti a vese.

Ha keveset ettél, az is emelheti, éhezésnél is lehet. De első körben inkább folyadékhiányt jelez.

2013. júl. 31. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

De folyadékot meg iszok rendesen... Köszi mindenkinek! Majd a dokitól kapok bővebb tájékoztatást.

Ment mindenkinek a fel(+).

2013. júl. 31. 11:05
 7/12 anonim ***** válasza:
Majd írd meg, hogy mit mondott.
2013. júl. 31. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem valószínű. De ahogy már írták vizeletben cukor,csak 8-as vércukor érték felett jelenik meg. Viszont az is igaz,h aceton előbb látható benne,mint cukor,tehát akár 8-as érték alatt is.

De mit jelent,h eleget iszol? Melegben 3-5 litert is meg kéne inni,fizikai terhelésről függően.

2013. júl. 31. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

A minta az ma reggel lett véve.

Amikor dolgoztam, akkor olyan kb 2-2,5 liter vizet ittam (+ az a táplálékokból beérkező folyadék, bár ez nem tudom, hogy beleszámít-e)

Tegnap 39,6 fokos lázam volt, ezért kellett vizeletmintát adnom. Tegnap olyan 1,5 litert ittam, de egésznap feküdtem.

2013. júl. 31. 11:25
 10/12 anonim ***** válasza:

Hát ez inkább folyadék hiány, ha lázas voltál.

A vizelet üledék jó ? Gondolom azért kérte az orvos, hogy nincs-e húgyuti fertőzésed.

2013. júl. 31. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!