Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mikor számíthatok a csekkre a...

Mikor számíthatok a csekkre a NAV-tól?

Figyelt kérdés

Március óta vagyok munkanélküli, utána meg külföldön tartózkodtam családi gondok miatt. Párom külföldi, ezért amikor lebetegedett elmentem vele az orvoshoz (ebben a hónapban), ő amúgy akkor jelentkezett be a családi orvoshoz, én addig máshoz voltam, de gondoltam ez közelebb van a lakhelyünkhöz, így én is orvost váltottam, azaz beregisztrált, de nem vettem igénybe orvosi ellátást.

Gondolom így, hogy az OEP-nek el kellett küldenie a papírjaim valószínüleg rájöttek, hogy nem fizetem a TB-t április óta.

Közben azóta már keresek munkát. Mikor számíthatok a csekkre vagy azért pár hónap után még elnézőek és csak 1 év után küldenek?


Köszi előre is a válaszokat!



2013. júl. 31. 13:36
 1/2 anonim ***** válasza:
Neked kell kitötleni egy adatlapot és a NAV-hoz bevinni, amiben bejelented, hogy mikortól nem vagy ellátott, ott adnak csekket. Ha te nem jelented be, akkor az orvos fogja majd akkor, ha valamilyen ellátásra szorulsz, de akkor visszamenőleg behajtják rajtad a havi díjat.
2013. júl. 31. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Tehát ha jól értem ez az orvos váltás nem számít ellátásnak és így nem jelenthette senki sem a NAV-nak?
2013. júl. 31. 15:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!