Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha kb.9 hónapig nem volt...

Ha kb.9 hónapig nem volt fizetve a TB-m, akkor most hány Ft-os csekkre számíthatok majd?

Figyelt kérdés
2010. szept. 17. 17:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én 8 hónapig nem fizettem, miután elkezdtem csekken fizetni havonta. Nem hajtották be rajtam a hiányt.
2010. szept. 17. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
:O Tényleg? Hogy-hogy?
2010. szept. 17. 18:49
 3/12 anonim ***** válasza:
Úgy, hogyha nem fizeted a TB-t az nem azt jelenti, hogy tartozást halmozol fel de van biztosításod, hanem azt, hogy szünetel a biztosításod. Csak akkor ne történjen nagy baj az emberrel, amíg nem fizeti a biztosítást.
2010. szept. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
velem nem történt semmi baj, orvosnál sem voltam ezalatt a 9 hónap alatt
2010. szept. 18. 10:43
 5/12 anonim ***** válasza:
Akkor mázlid volt.
2010. szept. 23. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
Érdekes ez, mert nekem az Apeh rendszeresen küldi a csekkeket és legutóbb készségesen össze volt számolva, mennyi a lemaradás... ebben az évben nem voltam Dr., és nem is hagyok ki, csak elfelejtem befizetni havonta, így utólag duplán adom fel. Szerintetek, akkor utólag nem "hajtható be? Ezt nem tudtam...szerintem sokan nem. Köszi az infót.
2010. szept. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Asmodeus válasza:
Ez nem igaz. Én 2008-ban nem fizettem be kb 7 havi TB-t csekken, novembertől van munkám, és most ebben a hónapban kaptam levelet APEH-tól, hogy fizessem be az elmaradt - és kamatozott összeget 30 ezer Ft, illetve fizessek még 9000Ft késedelmi pótlékot 2009-re. Szóval nemcsak behajtják, kamatot is fizetni kell. Szóval inkább fizesse be mindenki amint tudja, mert megjön a levél lehet csak évekkel később, de akkor évek óta halmozódó kamatokkal!
2010. szept. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Az elején, mikor behozták a rendszert, nem fizettették ki visszafelé, viszont én fizettem már visszafelé is apehtól kapott csekken :( Ráadásul valami piti összeget még rá is dobtak, pótléknak. :(
2010. szept. 24. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Szóval akkor olyan 50.000 Ft-os csekkre számítsak? Kiküldik vagy én menjek be érte?
2010. szept. 24. 11:46
 10/12 anonim válasza:
Jobban mindig akkor jár az ember, ha elébe megy a bajnak és nem az apeh keresi meg, mert az pech... Ugyanis, ha te veszed fel előbb velük a kapcsolatot és mutatsz fizetési hajlandóságot, akkor készségesebbek és hajlandóak kedvezményekre/fizetési könnyítésekre. Bár, most, hogy szarban a haza (gazdaságilag és morálisan), így nem tudom mire hajlandók/képesek.
2010. szept. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!