Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha 30-35...

Mit csináljak, ha 30-35 fokban is képes vagyok fázni a 'meleg' vízben?

Figyelt kérdés

Szombaton voltunk Balatonon. Kint nagyon meleg volt, alig vártam, hogy bemehessek a vízbe...eleinte is fáztam, de sikerült a mozgással megoldanom(labdáztunk a vízben, stb). A nap végére viszont oylan szinten fáztam, hogy libabőrös voltam végig. Apu és Húgom szerint is nagyon kellemes volt a víz, én meg alig vártam, hogy kijöjjünk és ne fagyjak szét.

Ma meg a barátomnál medencéztünk. Bementem a vízbe, és örültem, hogy milyen kellemes, melegebb a víz mint eddig amikor fürödtünk. Egy idő után olyan szinten fáztam, hogy VÉGIG libabőrös voltam, és kikellett jönnünk, mert alig bírtam. Ráadásul nagyon kellett pisilnem. Kimentem, utána vissza a vízbe, és 10 percre rá megint úgy kellett, hogy azt hittem nekem végem. Annyira fáztam, hogy kikellett jönnünk. Holott a barátom szerint meleg volt a víz!

Mi bajom lehrt, vagy mit csináljak? Alig vártam, hogy kijöjjünk, és már forrócsokiról ábrándoztam, vagy egy meleg szobáról...


2013. júl. 31. 22:21
 1/4 anonim válasza:
52%
kezdődő vesemedence gyulladásnak tűnik. nincs lázad?
2013. júl. 31. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Lázam múlthéten volt. Múlthét kedden 38, utána pedig 1-2 napig 37 vagy fölé ment egy picit. Plusz fájtak az izmaim, a derekam, a szemem ha pl oldalra néztem erőteljesen, oldalra mozgattam a szemgolyómat. Plusz most a gyomrom fáj.

Ez nem hangzik túl jól, remélem nem az! :(

2013. júl. 31. 23:51
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Oké hogy ilyen melegbe jól esik a vízben lenni de ha valaki bemegy egy 28 fokos vízbe most csak példának írom oké hogy jó meleg, de nem túl jó dolog sokáig tartózkodni benne mert ugye az ember szervezete úgy 37 fokos és ha nagyon lehűl akkor a szervezete elkezdi fűteni önmagát, de ez kevés sajnos és akkor könnyen megfázhat az ember.

Én is voltam a barátnőmnél medencézni, én a tavi vizeket nem bírom sajnos, se a Balatont se a sima kisebb tavakat, se a Velencei tónál nem bírtam a vizet, egyszerűen kipattog tőle a bőröm. A tenger vizében még úgy ahogy elvagyok, ott nincs ilyen bajom. De a legnagyobb bajom az hogy a medencét bírom én egész nap. Amikor a barátnőmnél voltam gyakorlatilag reggel 10-től délután 2 ig folyamatosan a medencében ültem, jól esett nem is volt gond, nyakig benne voltam, majd amikor kijöttem ugye fáztam egy ideig a hirtelen hőkülönbség miatt mert kint volt vagy 37 fok medencébe meg talán 28 és fáztam de nem dobtam magamra törölközőt kint álltam a napon, hamar fel is melegedtem megebédeltünk meg minden, majd visszamentünk, és akkor sem hirtelen de belementem a vízbe derékig és annyira hidegnek éreztem hogy másnap már taknyom nyálam folyt.

Ha fokozatosan szoktam volna hozzá nem lett volna gond, de én marha hirtelen mentem bele és sokat is voltam bent, mert végül is azért jöttem ki mert már kezdtem fázni benne, mivel annyira lehűlt a szervezetem. Voltam dokinál is hogy adjon valami gyógyszert és mondta hogy nem szabad túl sokáig 30 fok alatti vízben lenni. Vagy ha benne is vagyok mozogjak.

2013. aug. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! Az tény, hogy túl hirtelen mentem bele. A Balatonnál meg úgy voltam, ahogy te; másodszorra jobban fáztam, harmadszorra meg...de én a barátoméknál már az első perctől fogva fáztam, pedig mozogtam.:( A Balatonnál is.:( Szinte bele se tudok menni rendesen.:(
2013. aug. 1. 13:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!