Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tennétek ha örökké valóság...

Mit tennétek ha örökké valóságig el kellene viselni bármilyen érzékszerv hiányt, például vakság, süketség, végtag hiány, stb?

Figyelt kérdés
Vele született genetikai hibákra gondoltam. Ami ellen nem tudsz tenni és kihat az egész életedre.
2013. aug. 1. 21:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Mit tennél, ha örökké valóságig levegőt kéne venni?
2013. aug. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Miért te tökéletes vagy? Tapasztalatokra lennék kíváncsi,de úgy látom egy "tökéletes" felül akar bírálni engem.
2013. aug. 1. 21:31
 3/7 anonim ***** válasza:

Nyilván ha fogyatékkal születtem volna, úgy nőttem volna fel, úgy ismertem volna meg a világot, a rendellenességemnek megfelelő tanítást és gondozást kaptam volna, természetes állapotnak érezném, nyilván érezném a hátrányát (főleg végtaghiánynál), de önmagában nem hinném, hogy ne tudnék együtt élni a helyzettel, hiszen csak az olyan életet ismerném.


Ha valaki később veszti el érzékszervét, végtagját, ott súlyosabb a helyzet, iszonyat rosszul viselném, most úgy gondolom, hogy még az öngyilkosság is felmerülne bennem, bár nem tudni előre, hogy egy ilyen szituáció mit hozna ki az emberből.

2013. aug. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hát igen, de felmerült bennem az is mi van ha a vak meg kapja a látását vagy a süket a hallását... Valami csoda folytán megtörténhet nem? Például ha belénk csapna a villám 98% százalékosan megégnénk,de ritka esetben csodát is tesz... Nem hiszek a lehetetlenben!!! Biztos nem lehetnek fogyatékosok ahogyan nevezik. Mindenre meg kell keresni a választ a megfelelő megoldást.
2013. aug. 1. 21:42
 5/7 anonim ***** válasza:
Gondolom ha olyan betegség okozza pl. a vakságot amit később valamennyire helyre lehet hozni (és nem pl. szemek nélkül született az illető), nyilván egy ideig a "látással" kellhet együtt élnie, idő lehet megszokni azt is, szerintem ha nem nagyon kiskorában korrigálják, még akár sokkoló is lehetne. Érdekelnének ilyesmiről írások, beszámolók engem is, de nem találtam még hasonlót.
2013. aug. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Fogalmazzunk úgy, hogy egész életen át. A többi már a vallás témakörébe tartozik.

Vannak állandó stratégiák, általános módszerek, amelyek megkönnyítik a életet. Megtanulnám és alkalmaznám ezeket a módszereket, amelyekkel alkalmazkodnék az adott állapothoz. Az adott állapotban élés során kialakítanám a magam módszereit is, amelyekkel még kényelmesebbé tehetem az életemet.

2013. aug. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem mindegy, hogy visszakapná-e, vagy hogy újonnan lenne egy új érzéke. Az utóbbi esetben többet kell tanulnia, újonnan kellene megszoknia.

Voltak, vannak is ilyen emberek, úgyhogy ezt innen lehet tudni. Egy látást nyert vak a buszt a vezetőfülke nélkül rajzolta le, mert azt nem volt alkalma belülről is megtapintani és látni egyszerre. Volt egy hír valamikor, hogy egy siket lánynak helyreállították a hallását, és már tud úgy beszélgetni, hogy nem látja azt, aki szól hozzá.

Ha megkérded őket, akkor a vakok sokkal inkább kívánnak látni, mint a siketek hallani.

2013. aug. 4. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!