Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kiujjulhat a PTX azonnal?

Kiujjulhat a PTX azonnal?

Figyelt kérdés

Ma engedtek ki a kórházból. 4 napig voltam bent, 1 csővel szívták le a jobb mellkasomból a folyadékot. Minden röntgen, az utolsó is, ami a cső kivétele után volt, azt mutatta, hogy minden rendben, szépen begyógyult. Kicsit félek, nagyon rám ijesztett ez az egész. Az életmódomon azonnal változtatok (rossz ülés (sokszor ülök gép előtt összegörnyedve), cigit nem szívtam 5 napja, kávét sem iszom, semmi szénsavas üdítő)

A kérdésem, hogy ha ma engedtek ki és az orvos azt mondta minden rendben, akkor azért pár napig nem lesz gond ugye? Arra akarok célozni, hogy kicsit tartok a lefekvéstől is. Ha az oldalamra fekszem nem lesz baj ugye? Nem kell attól félnem, hogy mondjuk ma vagy holnap kijön a másik oldalon is. Azt csak látták volna röntgenen. Pár hét múlva talán elképzelhető, de azért a hétvégére megnyugodhatok?



2013. aug. 2. 22:26
 1/10 A kérdező kommentje:
ja és most semmi panaszom sincs. úgy értem, h jól érzem magam, jól veszek levegőt, nem fáj a mellkasom. sőt a cső helyét is alig érzem, csak kicsit kellemetlen. a derekamat érzem egy nagyon kicsit, de az inkább a 4 napos fekvés eredménye lehet.
2013. aug. 2. 22:27
 2/10 anonim ***** válasza:
Mitől kaptál PTX-et? Csak úgy spontán jött?
2013. aug. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Fél oldali PTX-ed volt??? teljes vagy csak részleges???

A pleura mire kitapad vissza teljesen az idő. Ha nincs panaszod ne aggódj. Az a baj ha spontán PTX volt az vissza-vissza térő, de nem napok alatt :) pihenj sokat.

2013. aug. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

féloldali spontán ptx-em volt. úgy tudom részleges, mert csak a tüdő felső részén volt egy 2-3 cm-es.

már a második napon a doki azt mondta a röntgen után, hogy szép eredményt produkáltam. igazából semmi panaszom sincs, péntek délután szedték ki (ma), de már csütörtökön sem kellett fájdalom csillapító se a hátamra se sehova. a mellkasomon csütörtök estig éreztem kis szúrást, ma már egyáltalán nem. olyan, mint régen, egyedül a 4 napos úgymond megerőltetést érzem rajta (lufi, pontosabban kesztyű fújás)

a hátamat csak kicsit érzem (pontosabban a derekamat, de sztem a sok fekvéstől), és a cső helyét egy kicsit, de az se vészed. gyógyszert egyáltalán nem vettem be ma.

2013. aug. 2. 22:52
 5/10 anonim ***** válasza:
azért kérdeztem milyen volt, mert előfordul mikor pár mm-es ptx alakul ki, akkor akkor köpeny ptx van.de akkor neked csúcsi volt, ez spontán előfordul,de jellemzőbb a fél oldali komplett ptx. figyelj oda magadra, pihi, és nem lesz gond :)
2013. aug. 3. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Elvileg a spontán PTX bármikor kiújulhat,de kicsi az esélye,hogy pár napra rá megint lenne. Nekem idén február végén volt csúcsi 2-3 cm-es,pont mint neked jobb oldalon, azóta nem lett újabb,de nekem szokott ott fájni is,pedig be se csöveztek,pihenéssel gyógyult. Én is félek az újabbtól,főleg,mikor fájdogál is ,rögtön az jut eszembe. Remélem nem lesz újabb se nekem se neked :)
2013. szept. 25. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!


Ne félj és ne ijedj meg, de én tegnap jöttem a ki a kórházból. Nem 2-3 napra, hanem 2 hónapra rá jött ki újra, vagyis múlt hét kedden úgy keltem fel reggel, hogy éreztem, ez megint az lesz. Bementem az orvosomhoz, de mire odaértem már eldöntöttem, hogy hívja ki a mentőket és vigyenek a kórházba, műtsenek meg. Meg is történt. Sajnos túl kell esni rajta. Szerencsére csak 1 hétig voltam bent.

Én is nagyon féltem szinte napi szinten, valamilyen szinten örülök, hogy kijött ez újra rajtam, mert az állandó para kicsit elnyomta a napjaimat. Persze nem létezik 100%, de a műtét után nagyon kevés az esélye, hogy újra kijöjjön.


Próbálj ne foglalkozni vele, tudom ez nagyon nehéz. Ha előjön akkor úgyis a legváratlanabbkor jön elő. Tudom ezt nagyon szar így hallani, de sajnos nincs mese. Ha cigizel még (feltéve, ha előtte cigiztél), akkor azt mindenféleképpen tedd le.

2013. szept. 25. 10:40
 8/10 Bea9291 válasza:
Nekem tavaly decemberben volt a jobb oldalon ptx em, 5 napot voltam kòrhàzban.becsöveztek.1 hét mùlva ùjra kijött aztàn mondta az orvos hogy műtét kéne.meg is műtöttek és azòta ugye lassan egy éve semmi problémàm nem volt.
2013. okt. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy régi ez a kérdés de hátha válaszol rá valaki? A monitor előtt ülésnek, görnyedt testtartásnak meg szénsavas italoknak mi köze a ptxhez? Nekem a csövezés után 5 nappal esett újra össze a tüdőm. Megműtöttek remelem ezzel vége a történetnek.
2017. nov. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem vats után is kijött 3 hónappal meg rengeteg más embernek is. Így újra műtöttek nagy műtéttel.Engem az érdekelne mi hoz végleges megoldást? Hogy lehet megakadályozni. Vats után szerintem nem 3-5% hanem legalább 40% a kiújulási esély. Legalábbis ami én láttam.
2018. jan. 21. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!