Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől kapok köhögőrohamot? A...

Mitől kapok köhögőrohamot? A Sinecod és az Ambrobene gyogyszereknek mi a funkciójuk? 14/L

Figyelt kérdés

Hétfőn beteg lettem, az orvos azt mondta, hogy légcsóhurutom van, kaptam rá Zinnatot, meg Ambrobenet.

Abszolúte nem szakadozott fel a tüdőváladék, de napoma többször is köhögőrohamot kaptam, amikor is azt hittem, megfulladok. Szárazköhögésem volt, a. Slejm nem szakadozott fel.

Csütörtök este is köhögő rohamot kaptam, bementem az ügyeletre, ahol kaptam az Ambrobene helyett Sinecodot. Most azt szedem, de ugyanúgy rámtörnek a köhögő rohanok, taknyom meg még indig nincs, mert nem szakadozik föl.

A gyógyszer miatt kapok köhögőrohamot? Ez normális?

Mi a funkciója a Simecodnak meg az Ambrobenenek? A gyógyszeresdobozhoz mellekelt papírokból nem sokra jötem rá, ha most ezért fogyatékosnak is fogtok tartani.

A Sinecod nem valami köptető? És ha az, akkor mi az a köptető? Normális hogy éjszaka 3x keltem fel, mert olyan köhögő roham kapott el, hogy azt hittem behányok? Kb semmit nem udtam aludni, olyan szarul voltam.

Ezt a gyógyszer, vagy a betegség okozza?

Mert most már amközérzetem jó az antibiotikumnak (az a Zinnat, ha jól sejtem) hála, csak egyfolytában rámtör az a rohadt köhögés, amikor azt hiszem, hogy megfulladok.

Kérem, valaki magyarázza el, hogy mi micsoda, mire jó, és mi mi miatt van, mert kezdek félni, és az orvost mikor kérdeztem, hogy mi az a Sinecod, annyit mondott, hogy gyógyszer, de ennyit még én is tudtam.



2013. aug. 3. 08:46
 1/3 A kérdező kommentje:
Ja, Sinecodból napi 4szer 5 mlt írtak fel.
2013. aug. 3. 08:52
 2/3 anonim ***** válasza:
A Sinecod nem köptető, hanem köhögéscsillapító, vagyis a száraz köhögést megszünteti. Ha viszont érzed, hogy le van tapadva a nyák és nem tudod felköhögni, nem szabad köhögéscsillapítót szedni csak hurutoldót, mert a köhögéscsillapító megakadályozza a köhögést, ezáltal nem tud felszakadni a letapadt hurut, ezért is fulladozhatsz. Az Ambrobene viszont köptető, tehát nem száraz, hanem hurutos köhögésre van.
2013. aug. 3. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Azt mondta a doki, hogy az Ambrobenet, csak akkor szedhetem, hogyha jobban leszek, addig Sinecodot kell szednem. Ebben van logika?

Vagy mi? Én ezt már nem is értem akkor.

2013. aug. 3. 10:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!