Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy kulonboztetem meg a...

Hogy kulonboztetem meg a fejtetut/serket a korpatol?

Figyelt kérdés

Csaladba a kishugom elkapta oviba..es kicsit felek, hogy en is elkapom. Lehet mar bekepzelem es ami elotte fel se tunt most minden apro szoszre azt hiszem hogy serke.

ilyen nagyon apro feher pottyok vannak. De nem emlekeztet a nete keresett kepekhez. Azok olyan ducibbak. Enyem meg ilyen iszonyat pici. De meg se korpa. Lekezeltem magam.atfesultem mindenesetre a hajam. De nagyon kivancsi lennek hogy tudhatom biztosra, hogy az az lehet-e?



2013. aug. 6. 00:37
 1/4 anonim ***** válasza:

A serkének nagyon jellegzetes alakja van, a korpa meg ilyen kis amorf izé vagy pötty. Ha jól látsz ilyen apró dolgokat, akkor elég egyértelmű.

De ha van tetű, márpedig tojás nincs tetű nélkül, azt elég hamar észreveszi az ember... Ha a lekezelés nem hatna, ajánlom a szaunát, napokon belül kétszer (ha első alkalommal túl közel volt pár tojás a fejbőrhöz, amitől nem tudtak átforrósodni). Azt a hőmérsékletet nem bírják.

2013. aug. 6. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egészen pontosan úgy,h ha a korpát megfogod az ujjaddal le tudod "húzni" a hajszálról, a serkét viszont nem,az szorosan tapad a hajszálakra.
2013. aug. 6. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A korpa kihullik ha fésüléöd a hajad, a serke a hajszálhoz tapad, azt csak lehúzni lehet egyenként, a tetűt meg biztosan felismered.
2013. aug. 6. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hat igy le tudom huzkodni..de hiaba nezegetem kozelrol. Nem jovok ra. Lehet bena vagyok. De en ugy gondolom hogy az nem az. De hat ki tudja.
2013. aug. 6. 11:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!