Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szúnyogcsípés után óriási...

Szúnyogcsípés után óriási vörös duzzanat már egy hete. Mit tegyek rá?

Figyelt kérdés
kb. egy hete megcsípett egy szúnyog (vagyis szerintem szúnyog, mert a méh jobban fájt volna csípéskor). Rá 2 napra úgy bedagadt és bevörösödött, hogy azóta sem múlik el. Kb. 10 cm átmérőjű, vörös duzzanat 1 hete. Viszket is olykor. Először ecetes vízzel borogattam, anyukám szerint ez sem tett túl jót neki, mert leeht túl tömény volt és ez szinte megégette. Aztán fenistil, kalcium injekciót ittam, borogattam, most használok rá panthenolt. De semmi változás és már idegesít. De emiatt dokihoz nem mennék..mit kezdene vele
2013. aug. 6. 09:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Pedig menj el vele a dokihoz, egy hét alatt már nem kellene ilyennek lennie. Ecetes borogatás nem rossz rá, de itt már több kell. Ne halogasd, menj orvoshoz, lehet, nem is szúnyog volt.

Nem fog a doki kinevetni, ne aggódj!

2013. aug. 6. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Erre már szteroidos gyull. csökkentő kenőcs kéne(pl.Elocom,Ftorocort,stb.),de azokat csak receptre lehet kapni. Menj el a háziorvosodhoz, ő felírja és,ha marad belőle tedd hűtőbe máskor is jó lesz.
2013. aug. 6. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, lehet ez lesz a vége:) a doki:(
2013. aug. 6. 10:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!