Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Reménytelen hajhullás? Hova...

Reménytelen hajhullás? Hova fordulhatnék még segítségért?

Figyelt kérdés
27 éves nő vagyok.4 éve folyamatosan, megállás nélkül hullik a hajam.Mára kb a kétharmada kihullott.A 4 év alatt rengeteg mindennel próbálkoztam már, Revalid, Biovanne, Hairclinic kapszula, sörélesztő, koffeines sampon, Bánfi termékek, különböző vitaminok, méregdrága hajolajak, hajszeszek, bőrgyógyász által felírt termékek, és semmi, de semmi nem használt.A véreredményeim jók, a családban senki nem kopasz, én viszont attól félek, hogy harminc éves koromra parókát kell, hogy vegyek, mert egyre ritkább a hajam.Minden egyes hajmosás sírógörcsbe fullad, mert szinte marékszámra jön ki, és már látszik is, hogy fent tök ritka, bár ha most megállna, akkor még nem lenne feltűnő.A bőrgyógyász azt mondta, hogy valószínűleg hormonális lehet, és hogy ezzel nem tudnak mit kezdeni, de én egyszerűen képtelen vagyok ebbe belenyugodni.Kb egy hónapja azt mondtam, hogy mostmár nem érdekel, elegem volt belőle, hogy 10ezreket adok ki mindenféle sz.rra, ami nem használ semmit, és elhatároztam, hogy mostantól kezdve normális, pár száz ftos samponokat veszek, és nem szedek rá többet semmit.Igen ám, de most megint olyan szinten elkezdett hullani, hogy szinte ijesztő.Az a baj, hogy azt sem tudom, hova fordulhatnék még, de valamit muszáj vele csinálni, mert teljesen bele vagyok betegedve ebbe a helyzetbe.szinte ekörül forog már az életem, folyamatosan az emberek haját figyelem, hogy vajon az övék milyen?Ezzel kelek, ezzel fekszem, állandóan emiatt bőgök, annyira rettegek, hogy kopasz leszek :-(((( Teljesen kétségbe vagyok esve :-((((
2013. aug. 6. 11:17
 1/9 anonim ***** válasza:

Sajnálom a helyzeted, szörnyű lehet :(

Igazán nincs tapasztalatom a témában, de azt hallottam, hogy az ecetes hajmosás segíthet...bár amennyi dolgot kipróbáltál már, biztosan nem mondtam újat.

Szurkolok, hogy megtaláld a megoldást!!! :)

2013. aug. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
ha hormonális eredetű, akkor menj endokrinológushoz, szerintem ő lesz a Te embered
2013. aug. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Vizsgáltasd ki. Ha öröklött háttere van akkor minoxidilt adhat az orvos.
2013. aug. 6. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy öröklött, mert a családban mindenkinek van egy csomó haja, még a férfiaknak is.
2013. aug. 6. 11:26
 5/9 A kérdező kommentje:
Endokrinológus, ezt megpróbálom.Nála még nem voltam.
2013. aug. 6. 11:28
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Endokrinológiai okok:

-Pajzsmirigy alul működés is okozhat.

-Tesztoszteron magasabb szintje.

-Ösztrogén/progeszteron arány megváltozása is okozhatja ezt, amikor az ösztrogén kerül túlsúlyba. Lehet időnként nincs tüszőrepedésed és ilyenkor nem képződik sárgatest a helyén, ami progeszteront termelné.

Vagy , ha esetleg túlsúlyos vagy a hasi háj is termel ösztrogén jellegű hormont pluszba, ami nem kéne és ráadásul ugye nem úgy mint a petefészek, nem ciklikusan, hanem az év mind a 365 napján. Szóval folyamatosan, bár a szervezetnek semmi szüksége nincs rá.

2013. aug. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem vagyok túlsúlyos sem, 58 kg vagyok, és 173 cm.A fogaimat is mind betömettem már :-S
2013. aug. 6. 12:44
 8/9 anonim válasza:
100%

Nekem is hullik a hajam már lassan egy éve folyamatosan ,eddig csak ősszel-tavasszal hullt, de már nyáron is télen is.


Szerintem a stressz miatt van,eddig használt a varga hajcsepp szinte rögtön .Hidd el a stressz az oka mindennek

az ellen kell vmit tenni.Meg mindennap kenni vmi szesszel v vmivel a tiszta.Bár én is keresem a megoldásokat folyamatosan,és én is sokszor kiakadok...:((

2013. aug. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Szia! Sajnos én is hasonló problémával küzdök 5 éve. Nagyon hullik, olykor viszket és fáj a fejbőröm. Már én sem bírom cérnával, főleg, hogy egy ideje elég rendesen látszik a fejbőröm. Jártam góckeresésen, fogászaton, nőgyógyászaton, endokrinológusnál, bőrgyógyásznál, hajgyógyászoknál, pszihológusnál, természetgyógyásznál és még sorolhatnám minden létező kencét kipróbáltam eredmény nélkül. Mindenki az életmód váltással jön, és a stresszmentességgel. Ha neked sikerül valami megoldást találni kérlek jelezd, mert már élni sem akarok!
2013. okt. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!