Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Stressz alapon fáj a torkom,...

Stressz alapon fáj a torkom, folyik az orrom, lázas vagyok, köhögök. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Anyukám szerint és szerintem is az iskola miatt van. Most nem hisztizek, hanem komolyan mondom.

Nem szeretek suliba járni mert amúgy se szeretek emberek között lenni de ott mindenki olyan nagyképű, néz, beszól és már gyomorgörccsel megyek iskolába sőt, már itthon izgulok. Az osztályommal nincs nagy baj, mindenkivel átlagos vagy jó a kapcsolatom szerencsére. A tanárok viszont nagyon rosszak. Az idegeinkkel játszik némelyik de szó szerint! Az egyik tanárom is megmondta sulin kívül, hogy 3-4 tanárnál csinálhatok bármit, nem leszek jobb kettesnél és igaza is volt. Ő olyan tanár a suliban akit minden diák szeret és tisztel, a többit nem igazán. Szóval ősztől tavaszig minden második, harmadik héten meg vagyok fázva és már most első éven lett egy szívritmuszavarom is. Gyanítom, hogy a suli miatt. Szinte nem telik el olyan nap, hogy nem ver az idegtől a szívem vagy nem idegesít fel valamelyik tanár annyira, hogy már szinte remeg a kezem és tudom, hogy nem szólhatok keményen vissza mert akkor tényleg kicsinál és megbukok. Annyi szerencsém van, hogy egy iskolába és egy osztályba kerültem a legjobb barátnőmmel. Ezzel a betegséggel hálistennek kimaradok többször a suliból. Nincs lehetőségem másik iskolába menni meg azért nem szeretnék már mert attól félek, hogy nem tudnék beilleszkedni még az osztályba se, újra rájönni, hogy ott milyenek az emberek. Mit tegyek? :( Még van kb itt kb 2,5 hét a nyárból de már napok óta csak idegeskedek mert rohamosan közeledik az iskola.

16L



2013. aug. 9. 11:00
 1/2 anonim ***** válasza:
át kell menni másik suliba nem tok mit mondani mást..meg 1 pszichológus is jól jönne.
2013. aug. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Nagyon sajnálom, hogy ilyen rosszul vagy! Azt javaslom, hogy ne hagyd ott a sulit, mert ha máshova mennél, lehet, hogy ott még rosszabb körülmények lennének. Az életbe nagyon sokszor fogsz majd ilyen helyzetbe kerülni, ekkor nem az a megoldás, hogy elmenekülsz, hanem az, hogy megkeresed a probléma gyökerét és megoldod. A tanáraid hozzáállását, úgy tudod megváltoztatni, hogy te változol meg előbb. Mondd el mindegyiknek külön, hogy meg szeretnél változni, jobb jegyeket szeretnél, és kérd ki a segítségüket,hogyan lehetne ezt megvalósítani. Biztos vagyok benne, hogy egyik "rossz" tanár sem fog elküldeni, hanem ha tényleg látják benned a javítás szándékát és erre eredményeket is fel fogsz tudni mutatni (megoldod a házit, mindig a kérdésekre tudod a választ és jelentkezel, aktív vagy órán, stb.), akkor segíteni fognak.

A tanárok sem voltak mindig ilyenek, hidd el mindegyiknek megvan a saját "nagy" problémája, de ezt nekik kell megoldani.

Remélem segítettem! Kitartás!

2013. aug. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!