Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Valószínű hogy édesapám...

Valószínű hogy édesapám génjeit örököltem?

Figyelt kérdés
13 éves vagyok, többnyire az apai ágamra hasonlítok. Apukám kissé 'ducibb' 100 kg körül, van egy kis hasa is. Azt veszem észre magamon, hogy én is kezdek kövéredni. Természetesen nádszál vékony vagyok, de attól még a hasam nő. Valószínű, hogy én is örököltem ezt?
2013. aug. 12. 09:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem hiszem. Az az evéstől lesz nem a genetikától. Ne növessz pocakot és egyél rendesen...se túl sokat se túl keveset.
2013. aug. 12. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A lányok sokszor hasonlítanak inkább az apjukra, én is egy az egyben apukámra ütök.

Viszont az elhízás az az étkezéstől és mozgásszegény életmódtól van, nem a hasonlóságtól. Lehet örökölni anyajegyet, orrot, fület, stb., de elhízást nem.

A maximum az, hogy elhízásra való hajlam az lehet egy családban pl., vannak ugyanis emberek, akik könnyebben híznak, mint mások. De az elhízás akkor is a "saját hibád", nem másoké.

2013. aug. 12. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
De alig eszek, húst és zsíros ételt szinte sosem.
2013. aug. 12. 10:37
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem a zsírtól és főleg nem a hústól fogsz hízni elsősorban, hanem a sok szénhidráttól, amit beviszel: péksütemények, köztük a fehér kenyér, rendes sütik, tészták, krumpli, chips, csoki, bármi ami édes. Szóval inkább ezeknek a bevitelét csökkentsd, egyél sok zöldséget, gyümölcsöt, húst nyugodtan.
2013. aug. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!