Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha csinállok magamnak köldökpi...

Ha csinállok magamnak köldökpiercinget elkaphatok valami fertőzést?

Figyelt kérdés
még nem vagyok 15 éves (még 3hónap) szeretnék egy köldök piercinget... ha magamnak steril eszközökkel csinállom akkor felléphet valami komplikáció ? :D már többször lyukasztottam ki a fülem (porcba is és mindig jó helyre szúrtam nem fájt meg ilyenek) kell valami kenőcs utánna használni vagy valami ilyesmi ?
2013. aug. 13. 20:06
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha a terület megfelelően van fertőtlenítve / pl. megmosod előtte antispetikus szappannal (chlorhexidin, kvaternol pl., zsírtalanítod steril benzinnel a szúrás helyétől a periféria felé (ezt a folyamatot kétszer kell csinálni), majd szintén kétszer a bőrt le kell mosni fertőtlenítőszerrel, amely (1-5 %-os jódtintúra, Betaisodona - a jód megöli a baktériumokat, fixálja a bőrt, megnehezíti, hogy a kórokozók a mélyebb rétegekből a felszínre jussanak - és steril eszközöket használsz, jól szúrod, jó helyre, majd a végén Octenisept fertőtlenítőt használsz, vigyázol a szúrás helyére, akkor semmi bajod nem lesz :)) (ez csak egy kis kukacoskodás volt, a műtőben készítenek így elő beteget, ha annyit csinálsz, hogy előtte lekened jóddal, meg használod az Octeniseptet plusz steril eszközöket használsz, akkor nem elsz baj)
2013. aug. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
+ érzéstelenítsd a területet jéggel, lidocainnal. Vegyél Branült, főzd ki a pc-et. stb
2013. aug. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!