Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » S. O. S beleléptem egy rozsdás...

S. O. S beleléptem egy rozsdás drótba. Most mi lesz?

Figyelt kérdés
A seb nem mély, épp hogycsak megszúrt és vérzett 1-2cseppet. Mezítláb mászkáltam a betonon és ott léptem bele ilyenkis vékonyka kb 5centis rozsdás drótba aminek az egyik vége felállt. Rögtön tettem rá egy csomó arcszeszt + sebtapaszt, de milesz ha baj lesz, ha majd jön a piros csík? Kb mikor jön? mert ha éjszaka akkor reggelre lehet már fel se kelek. De nem tudom a seb nem mély épphogy megszúrt épphogy vérzett kicsit de nem tudom milesz nagyon bevagyok most tojva :''(
2013. aug. 16. 14:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Doki es oltas. Inkabb, mint hogy ne kellj fel reggel :)))
2013. aug. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
A lényeg,hogy ne kösd be!!!! Mikor kaptál utoljára tetanus elleni vedőoltást? Doki és kapsz újra szurit
2013. aug. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Erre mondják hogy "Jobb félni mint megijedni" Orvoshoz kell menni vele, akármilyen pici a seb vagy épp hogy vérzett. A rozsda így is bekerülhetett a véráramlatba..
2013. aug. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
aj ne ennyire sürgős?:(( csak egy kis szúrás volt
2013. aug. 16. 14:31
 5/15 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Ne aggódj, nem olyan vészes a helyzet, de menj el dokihoz, ne halogasd!!! A 3.válaszolónak igaza van
2013. aug. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
Orvoshoz, de nem roszból én mondjuk nem szoktam menni orvoshoz ha csak egy picit megszúr. Nekem egyszer volt hogy egy 200-as szög át szúrta a lábfejem cipőn keresztül,egymagam ki sem bírtam húzni,a lábamból,na akkor mentünk orvoshoz oltásért.
2013. aug. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:

Szerintem először nyugodj meg :) nem hiszem hogy olyan nagy lenne a gond, talán arcszesz helyett tegyél rá sebbenzint, és ne rakj rá sebtapaszt mert úgy nehezebben gyógyul.

én kicsit durvábban jártam mint te :D hétfőn a Velencei-tóban sikerült belelépnem egy üvegbe, abból ömlött a vér és annyi lett vele csinálva hogy mikor elállt a vérzés akkor sebbenzin került rá és pihennem kellett :D nem kaptam tetanuszt meg ilyeneket...

17/L

2013. aug. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Hát..már nemis látszik a szúrás helye.....de akkoris nagyon félek
2013. aug. 16. 14:54
 9/15 anonim ***** válasza:
Ha épp hogycsak megszúrt, akkor nem lesz semmi baj, áztasd ki a lábad és nyomkodj bele Betadine oldatot, biztosan van otthon, vagy másfajta jód. Én egy nagy tüskébe léptem pár hónapja, én is jóddal kezeltem és nem lett semmi bajom.
2013. aug. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Tetanus szempontjából az ilyen kicsi sebek veszélyesebbek,mint a nagy,erősen vérzőek. Menj el orvoshoz,a Tetanust MEG KELL KAPNOD!

Nem biztos,h lenne bajod,ha nem kapnál,de ezt előre nem lehet tudni, mikor pedig kiderül,már késő.

72 órán belül kell megkapni.

2013. aug. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!