Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Sürgős! Ma este fél 9 felé...

Sürgős! Ma este fél 9 felé beleléptem egy szögbe cipőn keresztül, valószínűleg rozsdás volt, de nem vagyok biztos benne. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok, a közelben nincs éjszakai ügyelet vagy orvos, a legközelebbi is több kilométerre van, és most olvastam tetanuszról, vérmérgezésről és "piros csíkról", úgyhogy egy kicsit félek. Nagyon kis, nem is vérzett, csak egy egész kicsit, fájni se fáj, csak ha nyomom, vagy erősen rálépek. Amikor megszúrt, átmostam alkohollal fertőtlenítésképpen, nem tudom, tetanusz kellene-e. Nagyon félek, hogy reggelre elfertőződik, vagy az a "piros csík" eléri a szívemet. Szerintetek mit tegyek, holnap elmenjek orvoshoz tetanusz oltásra?

2013. jún. 18. 00:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Velem pár éve pont ilyen volt, én is beleléptem, kora délután, és másnap reggel kaptam csak tetanuszt, szall nyugi, reggelig nem fogsz elpatkolni, a talpadból nem ér el olyan hamar a szívedig a cucc (elv. onnan 24 óra kell.). Reggel keress fel egy orvosi rendelőt, vagy akár ügyeletre is mehetsz, én rendelőben kaptam az oltást.
2013. jún. 18. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kötözz rá egy szelet paradicsomot, utána amilyen hamar csak lehetséges menj orvoshoz.
2013. jún. 18. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! De észrevettem, hogy nem állt bele a lábamba a szög, hanem csak felsértette a bőr keményebb felületét. A szúrás pillanatában sem fájt annyira, úgyhogy lehetséges, hogy nincs nagy gond, de azért lehet, érdemes lenne elmenni a rendelőbe vele.
2013. jún. 18. 13:23
 4/5 anonim válasza:
Le kell betadinozni. De ha nem indult el a piros csík, akkor nincs gond:)
2013. jún. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem indult el, egyébként megnéztem, és csak felsértette a bőrt, nem fúródott a lábamba, a válaszokat pedig köszönöm, mennek a zöld kezek :)
2013. jún. 18. 23:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!