Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ízületi fájdalomra valamit...

Ízületi fájdalomra valamit tudnátok tanácsolni?

Figyelt kérdés

Nagymamámnak már hónapok óta fájnak az ízületei. A megszokott térd-könyök-váll mellett a csuklója, és még az ujjai is fájnak. Az orvostól kapott gyógyszert szedve a fájdalom nem szűnt meg, csak enyhült valamiképpen, de a szedését abbahagyta, a vérnyomására gyakorolt negatív hatása miatt.

Se főzni, se takarítani, se mozogni nem tud rendesen, a kezeit nem tudja becsukni, fogni alig tud.

Valami gyógynövény, kapszula, vitamin, ráolvasás, vagy valami jól jönne, kérlek, segítsetek, ha tudtok!

Köszönöm szépen!



2013. aug. 16. 20:59
 1/8 anonim ***** válasza:
nagyon tudom ajánlani az Ice Power Arthro krémjét, bár én 20/L vagyok, de sajnos a csukló térd elég gyakori probléma nálam a sport miatt... esetleg szedjen hozzá glükozamint, és 100%, hogy jobban lesz! a külföldi tv reklámjában is egy idős néni ül a székbe, ahol a csuklóját nem tudja mozgatni, majd ezzel keni be :D
2013. aug. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Glükózamin+kondroitin, Milgamma, kurkuma kapszula

kenni ha még létezik, Crotalgin vagy Kobralgin kenőcs (irtó büdös, de hatásos)

mágnesterápiás kezelés (BEMER, nem a matrac, hanem helyi kezelés applikátorral)

anyukámnak (sokízületi gyulladás, lumbágó) ezek használtak az idők során, mikor melyik

amit még lehet próbálni, a Traumeel vagy a Zeel nevű homeopátiás tabletta (anyukámnak ezek nem jöttek be, de az ízületes kutyámnál pl. igen, amúgy humán készítmény, van belőlük kenőcs is úgy tudom)

ultrahangos kezelés vagy akupunktúra, ha találtok megfelelő szakembert

TENS elektromos kezelés, ez otthon is végezhető, de kell egy szakember, aki elmagyarázza, hogy hogyan, hol kell végezni a kezelést (ugyan a készülékben szokott lenni használati utasítás, de azt nem tudom mennyire jó)


Remélem sikerül találni valami megfelelőt, jobbulást a nagymamádnak!

2013. aug. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szia!Érdemes lenne gyógynövény és természetes alapú porcépítőt, izületeket olajozó hyeluron savat fogyasztania.Külsőleg az izületekre a többek között stabilizált Aloe Verát és Dimethyl Sulfone-t tartalmazó krém.A vérnomás problémára a fokhagyma nagyon jó hatásal van.Ha esetleg érdekel pár gyakorlati tapasztalat, orvosi cikk, akkor szívesen elküldöm emailben.Jobbulást a nagymamádnak!
2013. aug. 17. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A fokhagyma csökkenti a vérnyomást, a kérdező nem írta konkrétan, hogy magas vérnyomás a probléma.
2013. aug. 17. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A fokhagyma is adaptogén gyógnövény, ami többek között azt jelenti, hogy normalizálja a működést, azaz a túlműködést csökknti, az alulműködést emeli.Így alacsony és magas vérnyomásra egyaránt jó hatású.
2013. aug. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Bocsáss meg, nekem ellenkező gyakorlati tapasztalataim vannak. A szomszéd néninknek a fokhagymától lett olyan alacsony a vérnyomása, hogy többször kórházba került emiatt. Mondjuk tény, hogy szerintem túl sokat fogyasztott belőle.
2013. aug. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek, kipróbálunk, amit tudunk, majd közlöm a tapasztalatokat! :)
2013. aug. 18. 22:29
 8/8 anonim ***** válasza:

[link]

Ujjaim nekem is fájnak. Valamilyen krémre gondoltam, éjszakára bekenem az ujjaim, és kesztyű. ( ne kenjem össze az ágyikót )

2015. okt. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!