Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tehetek bolha-ügyben?...

Mit tehetek bolha-ügyben? Kérdések. (lent részletesen)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Röviden vázolom a helyzetet! Tavasz óta a kertes házunkban és környékén megjelentek a bolhák. Van 2 kutyánk és egy macskánk. Mivel egy éve élünk itt, későn kezdtük el az irtást - utólag az állatok nyakörvet kaptak, a házban a "Minden egy ellen"-nel próbáltam kiirtani a bolhákat, kéthetente veszek új dobozzal. Plusz a macska Frontline-t is kapott. A kutyaház és az udvar környékét lepermeteztük gyógyszertárban kapható kis vízben oldható ampullákkal. Talán megnyertük a csatát, de még nem kiabálom el. Az biztos, hogy jövő tavasszal hamarabb irtani fogunk.

Lenne néhány kérdésem a bolhacsípésről - a bolhák egyébként 99%-ban engem csípnek (a B+ vérem miatt?), a páromat nem igazán bántják.

1. ruhán keresztül is tud csípni a bolha? Védőfelszerelésben alszom hetek óta. Pizsamaalsó zokniba húzva, a felső meg betűrve a derékba (csinos vagyok így).

2. fáj a bolhacsípés, érzi az ember? Általában engem este csíptek össze. Ha napközben, azt nem vettem észre.

3. a csípés nyoma másnál is megmarad még hónapok múlva is? A bőröm ott el van színeződve - sötétebb. Más nem igen venné észre, csak én. Kenjem valamivel, hogy hamarabb halványodjon? (hidratáló krém) Igyekszem nem rossz gyerek módjára vakarózni.

4. a bolha petéje milyen?

Találtam a padlón néhány mákszemhez hasonló fekete valamit.

Kb. ennyi kérdésem lett volna. Már nagyon elegem van a bolhákból, figyelek a tisztaságra, nincs egy porszem sem a házban, és ciki, hogy a bolha mégis itt van. :(

A padlón szoktam találni döglött vagy fél döglött bolhát, úgyhogy a spré hatásos.


Előre is köszi a segítséget.


26L


2009. okt. 28. 18:53
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekünk sok macskánk van tavaly úgy össze martak főleg a lábamat igen hónapokig megmaradtak nálam is a csípés nyomai. Én antivakarinnal kentem esetleg contratubex géllel is megpróbálhatod ez hegekre jó.

A frontline nálunk is bevált és volt olyan h amikor ültem a szgép előtt akkor is éreztem a bolhát de nagyon nehéz elkapni nagyon gyors. Légyirtóztam is a padlót.

Amikor meg úgy éreztem bolha van a nadrágomba engedtem egy kád vizet és belenyomtam, ott úsztak a bolhák.

Ja és nekem is B+ a vérem.

Üdv.: 29/L

2009. okt. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
nekem A- a vérem, mégis a kutyusunktól kapott bolhák a családban mást nem bántottak csak engem, persze :/ mi próbáltuk a poros megoldást, mindent beszórtunk vele, de semmit nem ért... ezek a jó kis aeroszolok szintén, szóval a nyakörves vált be végül. szerencsére az nagyjából(!) hatott. ja, és igen, nekem is hónapokig látszottak a csipések, de sajna nemcsak nekem volt feltűnő...
2009. okt. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!