Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit csináljak a begennyesedett...

Mit csináljak a begennyesedett újjalmmal?

Figyelt kérdés
3napja elcsúsztam és az újpercem 2cmbe lehorzsoltam. Akkor voltam elsősegélyen lekezelték. De tegnap mikor bekentem körömvirágkrémmel nagyon elkezdett lüktetni szúrni,fájni órákon át majd nagyon nagyon begennyesedett feldagadt 2xesére az újjal és azóta is gennyes lüktet és nyom benne valami.hozzáérni nem lehet mert nagyon fáj de a genny már megkeményedett rajta. betadinnal és tetran kenőccsel kenem.elfog múlni?
2013. aug. 22. 14:56
 1/5 anonim ***** válasza:
A Betadine nagyon jó kezelésnek nem kell mellé Tetran is,de kösd is be! A körömvirág kenőcs pedig nem csodaszer,ilyen sebeknél kifejezetten ártalmas.
2013. aug. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Azt tanácsolták,hogy ne kössem be mert ha levegőzik akkor gyorsabban gyógyul.
2013. aug. 22. 15:03
 3/5 anonim ***** válasza:
Ezzel inkább menj el még ma délután a sebészetre, ha lüktet és bedagadt, akkor elfertőződött, ne kezelgesd otthon.
2013. aug. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Higgyél nekem! Sebészeten dolgozom. A nyílt sebeket kötni kell,ha azt tetted volna talán nem fertőződik el. Mikor már nem váladékozik,szárad akkor lehet nem kötni.
2013. aug. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm!
2013. aug. 22. 15:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!