Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Gyorsan beszélek, hadarok,...

Gyorsan beszélek, hadarok, mit tegyek?

Figyelt kérdés
születésem óta gyorsan beszélek,és néha nem értik meg amit mondok,meg bele is zavarodok.Ha iszok pl. 1 pohár sört akkor tudok normálisan beszélni. Hogyan beszéljek lassabban? :D 13 éves fiú

2013. aug. 25. 23:14
 1/8 aspikami ***** válasza:
100%
Születésed óta? Kipottyantál anyuciból és már hadartál? :) Amúgy csak egy kis odafigyelés kell. Gyakorolj, figyelj rá, hogy ne hadarj és egy idő után már ösztönös lesz, hogy nem beszélsz gyorsan.
2013. aug. 25. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Bárzsing ***** válasza:
Nem vagy kicsit szorongós? A sör lenyugtat, és lehet, hogy emiatt használ. :)
2013. aug. 25. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

13 éves kisfiúnak sört ajánlani, gratulálok!!!!


Kérdező! Nekem általános alsóban alakult ki ez a jelenség és a mai napig fenn áll bizonyos esetekben, pl ha izgulok. Nekem azt ajánlották anno, h olvassak sokat hangosan és hogy az majd segít. Nem igazán, vagy csak nem értelmeztem megfelelőképpen a "sokat" szót.


Mielőtt ki akarsz mondani valamit, mondd el magadban, majd nagy levegő s próbáld úgy kimondani. Nekem többnyire beválik.

2013. aug. 26. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Bárzsing ***** válasza:
Nem ártana figyelmesebben olvasni. Én nem ajánlottam neki, benne van a kérdésben, hogy ő ivott, és én ebből vezettem le, hogy valószínűleg szorong...
2013. aug. 26. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
értem,köszönöm a válasszokat! :) a szorongás az pontosan mit jelent?
2013. aug. 26. 08:36
 6/8 Bárzsing ***** válasza:
Hogy picit izgulsz, ideges vagy. Olyasmi, mint a lámpaláz, csak sokkal enyhébb. Persze a hadarás ezen enyhíthet, ha stresszelek egy vizsga előtt, nekem be nem áll a pofám (pedig alapjáraton nem vagyok egy nagy dumás), ezzel vezetem le a feszültséget.
2013. aug. 26. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Bárzsing,dettó,ugyan ilyen vagyok,rohadt sokat beszélek,benem áll a szám. Lehet hogy én is így nyugtatom magam :D És ez ellen a "szorongás" ellen nem lehet valamit tenni?
2013. aug. 26. 14:00
 8/8 anonim ***** válasza:
Menj el logopédushoz..majd segít..
2013. aug. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!