Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Fáj a hangszálam mert megerőlt...

Fáj a hangszálam mert megerőltettem, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sokat szoktam énekelni de egyik nap túlzásba vittem és nagyon megfájdult a hangszálam beszélni is nehéz volt , azóta nem éneklek semmit ez kb 2 hete volt mit tehetnék hogy elmúljon vagy még meddig kéne várnom?D:

2013. aug. 31. 22:54
 1/6 anonim ***** válasza:
még várni kell
2013. aug. 31. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem azért a 2 hét elég durva, mondom ezt úgy, hogy én is énekelek. Nekem egy keményebb megfázás után sem kell ennyi idő felépülni.

Nem lehet, hogy csak bemeséled magadnak? Nem énekeltél semmit, pár szólamot se? Mert akkor csak próbáld ki, hogy megy-e. Ha nem akkor mondjuk tényleg ne erőltesd, mert csak még többet kellene várni. Mint pl mikor én torokgyulladással énekelgettem, az fájdalmas volt. :D

2013. aug. 31. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
1 héttel ezelőtt megpróbáltam énekelni és nagyon fájtD: 2hete túl magas hangokat énekeltem sok ideig és olyan érzésem volt mintha kiszáradna a torkom miközben énekeltem aztán csak ittam rá mert azt hittem attól elmúlik ez a kiszáradt érzés, másnapra pedig iszonyatosan fájt és napokig fájt amikor beszéltem:( azóta nem szeretném újra megpróbálni mert nagyon félek és még néha-néha szoktam érezni hogy fáj amikor kiabálok valamerre pedig egyáltalán nem erőltettem mostanság
2013. aug. 31. 23:17
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez alatt a két két alatt ugyan nem énekeltél, de beszéltél-e? Lehet, hogy amiatt nem javult. Vagy lehet, hogy több vizet kellene innod, és az azonnal rendbe hozná.
2013. szept. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Szerintem feltétlenül keress fel egy gégészt, vagy egy foniátert, és nézesd meg, mert ez nem játék! És ha szeretsz énekelni járj el hangképzésre, mert ha rossz technikával énekelsz és erőlteted, abból nagy bajok is lehetnek....

[link]

2013. szept. 2. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Én is egyre inkább úgy érzem hogy meg kéne nézetnem mert egyáltalán nem javul:( , a másik válaszolónak:napi 2liter vizet mindig iszok :l , beszélni szoktam igen meg néha kénytelen vagyok kiabálni de ha 2 hétig nem beszélhetnék az elég gáz lenneD:
2013. szept. 2. 17:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!