Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha egy gyógyszert véletlenül...

Ha egy gyógyszert véletlenül félre nyelek akkor kaphatok az orromon levegőt?

Figyelt kérdés

Alaphelyzet: Félek gyógyszert lenyelni. A tablettákat elrágom (így lehetséges, hogy kevesebb hatóanyag szívódik fel ?), a kis (halolaj) zselatinos kapszulákat pedig bővízzel letudom nyelni viszont ezzel a bitang nagy zselatin kapszulával nem tudok mit csinálni, hatalmas !!

Félek hogy ha félre megy megfulladok és valahogy nem tudom magam rávenni arra, hogy lenyeljem !



2013. szept. 6. 18:48
 1/3 anonim ***** válasza:

ha valóban sikeresen félre nyeled, akkor a tüdődben köt ki

az orrodon kapsz attól levegőt, csak nem jut el a levegő a rendeltetési helyére


próbáld ezt a félelmet leküzdeni, ha nem megy, kérj segítséget, mert ebbe bele lehet zakkanni

2013. szept. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Basszus kulcs...

És ha a tüdőmben köt ki akkor mi van ?

2013. szept. 6. 19:16
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem kapsz, mert az orrod abba a csőbe csatlakozik, amit a gyógyszer eldugított. Ilyenkor fel kell köhögni. Menni fog, ne aggódj, olyannyira, hogy percekig mást sem fogsz tudni csinálni, mint köhögni. De erre gyakorlatilag 0 az esély, hacsak nincs valami olyan elváltozásod, ami miatt hajlamos vagy a félre nyelésre. (Ha nem szoktál rendszeresen félre nyelni, akkor nincs.) Egyébként akármekkora is, nem sokkal nagyobb, mint egy normál falat, amit simán lenyelsz.


Én egyébként úgy szoktam, hogy ha félrenyelésveszélyes helyzet jön, veszek egy (nem pattanásig) nagy levegőt, hogy ha egérútra megy, legyen a tüdőmben levegő, amivel ki tudom lőni/köhögni. Azt is szoktam csinálni, hogy erővel (nagy erő kell hozzá) leállítom a köhögési ingert, és hirtelen kifújom a cuccost. (Ez azért jó, mert a köhögéshez automatikusan jön egy beszívó reflex, ami sikertelenség esetén mélyebbre viheti a légcsőbe került akármit, a tudatos fújáshoz meg nem. Tehát többször tudok fújni anélkül, hogy szívnék.)


A szétrágás minden olyan esetben jó, sőt kívánatos, ha nincs benne a tájékoztatójában, hogy "szétrágás nélkül, egészben kell lenyelni". A szétrághatókat szétrágva kevéssé terheled a gyomrod, a felszívódás hamarabb megkezdődik stb. (Az egészben lenyelősök általában azért olyanok, mert a gyomornedvek ártanak nekik, és úgy van megcsinálva a tabletta, vagy a kapszula, hogy csak a bélben oldódik fel és bocsájtja ki a hatóanyagot.)

2013. szept. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!