Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A feleségem ma volt a háziorvo...

A feleségem ma volt a háziorvosnál és elküldte szív ultrahangra és más UH vizsgálatra, ezzel kapcsolatban kérdezem lehet ezt csinálni?

Figyelt kérdés
A háziorvos megírta a beutalókat szív- és nyaki UH vizsgálatra,de hozzá tette,hogy privát alapon menjen el,mert a "Megyei súlyponti kórházban"nincs személyzet,az orvosok elmenetek,ápolónő nincs,így ha el is végeznék,nagyon sokat kellene rá várni!/megadta a maszek orvosok számát/Miért fizetjük,fizettük éveken keresztül a TB?!Ennyit ér egy ember élet?
2013. szept. 11. 10:24
 1/5 anonim ***** válasza:

Most mi is a kérdés?


1. Igen, a háziorvos elküldhet további vizsgálatokra.


2. Ő csak figyelmeztetett, hogy sok a várakozási idő (megjegyzem, ez Magyarországon nem ritkaság), csupán jószándékból mondta, hogy menjetek magánrendelésre.


3. Miért fizetjük,fizettük éveken keresztül a TB?!


A kérdésedre a válasz ebben a videóban található. 3.perctől kezdődik az igazán tanulságos rész:


http://www.youtube.com/watch?v=rvkpgABMYgQ

2013. szept. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez csak az én véleményem, de biztos súlyos dologról van szó, és nem akar hónapokat várni az eredményre a háziorvos. Amikor anyukámat először nyaki ultragangra küldték kiderült hogy a fő ütőerében az egyik oldalon 80% érszűkület a másik oldalon 50 % van. Következő hónapban már műtötték is. Szóval te most ne az árakkal foglalkozz elsősorban, hiszen az érszűkület vagy szív betegség nem játék akár pár héten múlhat az élete. Anyukám akkor rögtön vérhigítót kapott hogy ne legyen addig gond.Mert akkor csak pár perc az élet a mentő nem ér ki.

És igazad van hogy miért fizetjük a tb-t stb... beszélhetnék még órákat róla, de biztos hogy nyomós oka volt a háziorvosnak hogy ide küldte őt, és hogy rögtön akarja az eredményt. Itt valószínű komoly gondok vannak. Nehogy később verd a fejed a falba, mikor megtörtént a baj.

2013. szept. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hogy mire megy el a tb, arról nem érdemes vitát nyitni. Első körben természetes, hogy mindenki úgy gondolja, rá kellene költeni. Aztán, ha sorban vesszük, hogy előbb lehet, hogy fontosabb a mai napon született X koraszülött élete, a mai napon súlyos balesetet szenvedett X személy élete, azoké a gyerekeké, felnőtteké, akiken életmentő beavatkozásokat kell végrehajtani, belátható, itt is van prioritás, és kell is lennie.

A magánrendelésen gyakorlatilag csak a látogatás díját kell kifizetni, ugyanis sima, mezei civil pénztárcája nem nagyon bírná a vizsgálatok költségét, magánrendelésen sem az fizetjük, hanem a személyzet bérét, és a fenntartási költségeket.

Ettől az ingyenes rendelés, szakambulancia abban különbözik, hogy az KÖZintézmény, tehát oda megy az is, aki valamilyen oknál fogva nem fizet tb-t. Emiatt van ott általában nem kevés várakozási idő, meg amiatt, hogy az emberek túlnyomó részének a magánrendelést sem bírja a pénztárcája.

Szóval ez nem konkrétan az emberi élettel kapcsolatos szerintem, nem írod, milyen súlyos a baj, és felteszem, azért hívta fel erre a figyelmet a háziorvos, mert tisztában van azzal, hogy az emberek nem szeretnek, nem tudnak várni, illetve, ha várni kell, reklamálnak, de mindegy is, hiszen így is van milyen csomót keresni a kákán.

2013. szept. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem súlyos?Utolsónak üzenem-gondolom Te is orvosok közé tartozol,akiket utálok mint a szart!-"pangásos szívelégtelenség!"Ez nem súlyos egy háziorvos szerint?!
2013. szept. 11. 11:58
 5/5 anonim ***** válasza:

Kérdező, hol írtam, hogy idézlek: " nem súlyos"?

Nem vagyok orvos, tanár vagyok, ettől még utálhatsz. De annak, hogy fröcsögsz, nem sok értelme van, inkább lennél férfi a talpán, és keresnél másik KÖZintézményt a nejednek, ahol nem kell sokat várni, ha már spórolni akarsz rajta! Szép kis firma vagy te, hallod, itt mű-aggódsz, hogy ilyen súlyos meg olyan súlyos, de pénzt már sajnálsz adni azért, hogy ellássák a nejed. Sóher, utolsó bunkó vagy, szegény nejed, már tudom, mitől beteg!

Ha nem tetszik a válasz, olvass utána, ki kezdte a bunkó stílust, mert biztos nem én voltam, írhatnék szépen is, csak paraszt is vagy, hímnemű is vagy, nem értenéd!

2013. szept. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!