Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy működik a betegszabadság?

Hogy működik a betegszabadság?

Figyelt kérdés
Mondjuk hétfőn arra kelek, hogy borzasztó rosszul vagyok, tán nem kéne menni dolgozni. De a dokim ugyanott van, ahol a dogózó, meg egyébként is messze, de ha 5 méterre lenne se tudnék elmenni, mert szarul vagyok, mondjuk 2 percenként fosok, nem fogok órákat üllni öregemberek között, hogy sorrakerüljek. Oké, szólok főnőknek, hogy nem mennék be, ha nem muszáj. És utána? Mondjuk másnapra meggyógyulok mehetek a dolgozóba, akkor hogy írom ki betegszabadságnak? Beteggség utáni napon menjek el még fél napra a dokihoz, hogy márpedig nekem tegnap bajom volt, vagy, hogy megy ez?
2013. szept. 13. 13:38
 1/3 anonim ***** válasza:

Betegszabadságra a HÁZIORVOS ír ki, nem az üzemorvos. (Válassz közeli háziorvost, jelentősen leegyszerűsíti a helyzetet.) Azt, hogy kiír-e, nem te döntöd el, hanem ő, normális esetben vizsgálat után, ha megállapítja, hogy tényleg rosszul vagy. Ez sajna nem úszható meg. Ha hasmenésed van, akkor a betegség első napján be kell telefonálni a dokinak, hogy nem tudsz bemenni, és akkor arra majd mond valamit, esetleg kimegy ő vagy azt mondja, hogy kiír, de másnap látni akar. A táppénzes papírt a betegszabi utolsó napján kapod meg a dokinál, be kell vinni a melóhelyre.

Ha egy évben 30 napnál többet vagy szabin, arányosan csökkentik a szabadságodat (új rendelkezés).

2013. szept. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem a dokim azt mondta, minimum 3 nap lehet a táppénz, 1 napra nem ír ki
2013. szept. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A betegszabadság és a betegállomány nem ugyanaz. De ha nem mész el dokihoz, egyikre sem írathatod ki magad, akkor max egy nap szabit írnak ki neked.
2013. szept. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!