Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A 80-90 közötti pulzusszám...

A 80-90 közötti pulzusszám nyugalmi (? ) állapotban normálisnak számít? Lehet idegi alapon csak?

Figyelt kérdés

Voltam egy hónapja szívultrahangon meg EKG-n meg mellkasröntgenen, teljesen rendben van a szívem, pszichológushoz is járok pár hete, mivel szorongással/stresszel küszködök, meg mindig figyelem magam, de megint félek, hogy van valami baj a szívemmel. Pár napja nap közben néha úgy érzem, hogy kicsit gyorsabban verne a szívem, nem vagyok rosszul, nyugodtnak érzem magam, nem zsibbadok meg semmi, csak fura. Meg néha a mellkasomban érzek ilyen fura összehúzódást, amitől kimelegedik pár másodpercre az arcom és a gyomrom tájékára húzódik le ez a fura érzés, de ez mind nem sokkal a fura érzés után elmúlik. Alacsony vérnyomású vagyok amúgy, sose volt baj a pulzusommal se szerintem, csak most nagyon rászoktam, hogy azt is állandóan figyelem, ma is többször tapogattam a nyakamnál az ütőeret, hogy jaj, most milyen gyors a pulzusom. Megmértem stopperrel, olyan 80 körülinek számoltam kétszer is ma. :/ Próbálom nyugtatni magam, hogy semmi baja a szívemnek, hisz egy hónapja még minden rendben volt vele, mikor kivizsgálták, de akkor is fura....


Jah és 13 évig úsztam versenyszerűen, 2 éve hagytam abba, azóta ülőmunkát végzek csak sajna.... lehet a mozgáshiánytól van ez az egész?


21/L



2013. szept. 13. 14:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
60-80 között normális, de a 90 is az lehet, ha kizárták azt, hogy betegség okozza. Nekem 90 körül van, engem pajzsmiriggyel vizsgáltak emiatt (nem volt más tünet), de nem találtak semmit.
2013. szept. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
vérvételen is voltam meg laboron, minden nyomorult vizsgálaton voltam a hipochondriám miatt, és SEMMIT nem találtak :/ egy hónap alatt csak nem döglik be a szívem, nem? :/ azóta már kevesebbet is stresszelek, bár még mindig nem vagyok 100%-os, közel sem... azért is járok pszichológushoz.
2013. szept. 13. 14:19
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Majd akkor legyél ideges, ha 120-150 körüli pulzusszámod lesz, mint nekem.
2013. szept. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
1 hónap alatt nem döglik be a szíved, pláne 21 évesen. Ezt magadnak csinálod inkább, szerintem.
2013. szept. 13. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ja és a 80 pulzus nem sok
2013. szept. 13. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
remélem, mert tényleg az az ijesztő, hogy nyugalmi állapotban néha úgy érzem, hogy nagyon gyorsan ver a szívem, mintha ki akarna ugrani a helyéről, de aztán hirtelen elmúlik, majd később megint... igaz, most a parlagfű allergiám miatt szedek gyógyszert (Allegra, most szedem először ezt a fajtát, szóval tapasztalatom ezelőtt nem volt vele kapcsolatban) és most utánaolvasva a (nem túl gyakori) mellékhatások közt szerepel a szívdobogásérzés és magas pulzus, plusz meg is van a menzeszem most... hétfő óta tart ez az állapot, remélem, hamar elmúlik, mert eléggé megriaszt a dolog :/
2013. szept. 13. 21:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!