Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Felvágtam az ereim és össze...

Felvágtam az ereim és össze kellett varrni. Ennek már négy napja, de az orvos nem mondta, hogy visszamenjek. A varratok maguktól kiesnek, vagy orvos kell hozzá!?

Figyelt kérdés
A seb felületes volt, és 3 perc alatt összevarrták. A kötés kicserélték, és elég jól gyógyul. Két hét múlva mennék suliba, látványosak maradnak a sebek addigra?
2009. nov. 4. 11:04
 1/9 anonim ***** válasza:
73%
Miért vágtad fel? Itt ez a nagyobb probléma, nem az, hogy mikor és hogyan gyógyul.
2009. nov. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
ugrás a 10-ről meglátszik
2009. nov. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy "felszívódó cérnával" varrták-e (nem ez a hivatalos neve, de így tudja mindenki, miről van szó). Szerintem a körzeti dokit kérdezd meg, aki majd igazolja a hiányzásodat, ő biztosan kiszedi a varrat maradványokat, ha szükséges. A seb még látszani fog, de úgyis tél van, a hosszú ujjú pulcsi eltakarja majd. Nem akarok okoskodni, de érdemes lenne szüleiddel felkeresni egy pszichológust, esetleg beavatni az osztályfőnöködet is. Remélem, hamar túljutsz ezen a dolgon, minden jót kívánok!!
2009. nov. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt egy ilyen tinédzserkori baklövésem, nekem még mindig látszik a helye, pedig több, mint 10 éve volt. Így emlékeztet rá a mindenható, hogy mekkora hülyeséget csináltam. És igen, szégyellem, ha esetleg valaki észreveszi, de hát magamnak csináltam. Szóval nem akarlak elkeseríteni, de meg fog látszani, mondjuk ha nem annyira mély, akkor nem biztos.
2009. nov. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem kellett se műteni, se az inak nem sérültek meg. A Pyichiátrián töltöttem egy éjszakát és gyógyszereket is szedek. Most otthon vagyok, és elvileg 1-2 hét után mehetek gimibe. Van olyan kenőcs, ami eltünteti a hegeket?
2009. nov. 4. 12:48
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Patikában tudsz érdeklődni, hogy heggyógyulást elősegítő szerük van-e. Nem kell részletekbe bocsátkoznod,nem tartozik rájuk, hogy milyen heg. Ha mégis megkérdezi, azt modod, műtéti hegre kell.

Amúgy nem akarlak elkeseríteni, de az a heg egész életedre ott marad, csak idővel elvékonyodik és halványodik. De hidegben pl. be fog mindig sötétedni. Nekem valóban műtéti heg van a csuklómon (ganglion volt) és sajnos jól láthatóan ott van.

Sajnálom, hogy nem mertél a problémáddal a szüleidhez fordulni. Nehéz időszak a kamaszkor, sokan érzik úgy, hogy egyedül vannak, senki nem érti meg őket, de tudnod kell, hogy bármilyen konfliktusod támad, bármibe keveredsz, a szüleidre mindig számíthatsz, nekik mindig a te érdekeid, a te életed a legfontosabb! Még egyszer ne csinálj ilyen butaságot, előtted az élet!

2009. nov. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

a heg meg fog maradni(tapasztalat)

kend aloe vers géllel, neogranormonnal, sudocremmel...

ha van aloe vera növényed otthon, akkor vágj félbe egy levelet róla, és azzal kenegesd, a nedves részével.

2009. nov. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A varratot illetve a nyers sebet ne érje víz! Egyelőre várd meg, amíg beheged, majd ha a pörk eesik és kiveszik a varratokat, akkortól érheti nedvesség (Kenőcs, víz, aloe vera).


Külső varratokat sohasem készítenek felszívódó anyagból, azt csak belszerveken alkalmaznak, így ezeket majd ki kell venni, varratszedés általában a seb méretétől függően egy hét - tíz nap - két hét múlva.

2009. nov. 4. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat (tényleg hasznosak) és jókívánságokat.
2009. nov. 5. 16:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!