Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Alvászavarra megoldás? Gyógynö...

Alvászavarra megoldás? Gyógynövényes nyugtatókat szedek, de azok sem használnak.

Figyelt kérdés
Több hónapja nem bírok rendesen aludni. Sosem voltam egy jó alvó, maximum kiskoromban, de most már olyan szintre eljutottam, hogy max 6 órát alszok egy este, azt is úgy, hogy 2-3szor felébredek. Az elalvás is nehezen megy, mert (tudom, hogy hülyén hangzik) attól rettegek, hogy valami felébreszt.
2013. szept. 18. 00:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem az elalvás azért megy nehezen, mert folyamatosan gondolkodok, hogy pl. mit csináltam ma, mi lesz holnap a dolgom, stb. Én ezt úgy szoktam kiküszöbölni, hogy gondolkodás helyett magamban (szóval nem hangosan) éneklek egy dalt, többször egymás után, és egyszer csak elalszom. Olyan ez, mint a birkaszámolás, csak az engem idegesít, így nem is segít. De az, hogy "éneklek", segít abban, hogy kikapcsoljam az agyamat.


Egyébként, ha úgy érzed, hogy reménytelen a dolog, menj el orvoshoz, esetleg egy alvásdiagnosztikai laborba, ahol meg tudnak figyelni alvás közben is mindenféle kütyüvel, aztán mondanak valami okosat.

2013. szept. 18. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nálam is akkor jelentkeztek alvászavarok, amikor túlvállaltam magam, sajna azóta is tart. A háttérben lévő gondokat kell előbb megoldani, nekem erre most nincs lehetőségem, pedig tudom, hogy ez oldja meg. Addig is, amikor már nagyon kivagyok, kiájulok, mikor altatom a kislányom este, és nagyon jókat alszunk együtt.

Esetleg szerezz be egy kutyust vagy cicust, velük is remekül lehet aludni.

Mikor még nem ismertem a férjem, csak a cicámmal laktam, velem aludt, bebújt a takaró alá és szó szerint álomba dorombolt minden este. Akkor is zaklatott voltam sokszor a munka miatt, de soha nem volt gondom az alvással.

2013. szept. 18. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem volt olyan macskám, akit beszoktattam az ágyamba még kiscica korában. Engem pl. kifejezetten zavart, hogy dorombolt, és amíg a macska nem aludt el, én se tudtam. Pedig amúgy semmi bajom a macskákkal, nagyon szeretem őket, de ebben nekem nem segített. Nem vagyunk egyformák.
2013. szept. 18. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Egyél lefekvés előtt és menj el vécére is

Üres gyomorral vagy teli hólyaggal biztosan felébredsz

2013. szept. 18. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!