Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nem adhattam vért, mert a...

Nem adhattam vért, mert a hemoglobin szintem alacsony volt, mennyi idő elteltével jelentkezhetek újra?

Figyelt kérdés
Sziasztok a fent emlitett problémám lenne, igazából pont határ eset volt, és azt mondta a doki, hogy most ne, mostanában már sok vért adtam ezért lehet most alacsonyabb. Másik kérdés, amit elfelejtettem feltenni neki, hogy a vérsürüséget mennyire befolyásolja, hogy mennyi vizet ittam meg? Mivel aznap ameddigre vért adtam vagy 5 liter vizet benyomtam már, lehet ettől is alacsonyabb a hemoglobin szintem (remélem nem teljesen retardált a kérdés)? Előre is köszi a válaszokat!

2013. szept. 18. 06:59
 1/1 anonim ***** válasza:

A hemoglobin lehet attól, mert sok vért adtál mostanában, nem termelődött még újra rendesen, de lehet egyszerű vashiány miatt. Egy biztos, szerintem szimplán a folyadék hatására ez nem változik. A vér hígul a víztől ez tény, de ha ez nem lenne előnyös véradásánál, akkor nem mondanák azt, hogy lassan eliszogatva közvetlenül véradás előtt fél-1 liter folyadék nagyon is előnyös.

Amennyiben nő vagy és nem régen menstruáltál, akkor az is lehet, hogy ez okozta most azt, hogy kicsit alacsonyabb a hemoglobin szinted.

Szerintem érdemes lenne most egy kicsit a saját egészségedet szem előtt tartani. Vegyél valami multivitamint, amiben van vas is, szedd be azt a 30 darabot, aztán egy-két hónap múlva próbálkozz újra, nehogy utána neked legyen ebből problémád.

A segítség fontos, de nem mindenáron. :)

2013. szept. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!