Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi ilyenkor a teendő? Részlete...

Mi ilyenkor a teendő? Részletek lent!

Figyelt kérdés
Ha valaki favágás közben véletlenül baltával rávág az ujjára és a körmét találja el. Tiszta csúnya, kék-zöld, és borzasztóan fáj. Nekem meg a szívem megszakad, ezt látni ezt szerettemmel. Mit szoktak ilyenkor tenni rá, hogy enyhüljön a fájdalom? Illetve be kell kötni vagy valami? Segítsetek!:(
2009. nov. 5. 13:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem kell bekötni, ha nincsen nyílt seb.Ez természetes, hogy belilul a körme, be is fog feketedni alatta, ha szerencsétlenül találta el még le is eshet, de majd nő másik helyette, nyugi :).

A duzzanatra esetleg jeget tudsz tenni.Ennyi, szerintem az orvos sem fog mást ajánlani, ha nincsen eltörve.

2009. nov. 5. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
jegeljétek,vehet be fájdalomcsillapítót,majd kössétek be
2009. nov. 5. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én nem mennék vele kórházba, nagypapámnak egy rántással leszedték a körmét. Erős ember volt, de azt mondta abban a pillanatban könnybe lábadt a szeme és azt hitte összecsinálja magát.

Párom egy vas széket ejtett az ujjára ami élével landolt a nagylábujj körmén. Aznap végig "lihegett" és hebegett habogott össze vissza, nagyon rosszul nézett ki, szenvedett szegény rendesen, alig bírt ráállni, félberepedt a körme is. Felpolcoltuk, tettem egy zacsiba jeget, és azt ráfásliztam az ujjára, bevett egy fájdalom csillapítót is. Aznap már wc-re se nagyon ment ki, de másnapra egész jól volt, elvégezte a napi teendőit. Kb két hónapja az esetnek, most már csak egy negyed körme van fent, de az is úgy néz ki hamarosan leszakad, mellette már nő az új.

2009. nov. 5. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!