Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen betegségem lehet, ha 2...

Milyen betegségem lehet, ha 2 havonta legalább egyszer vérzik az orrom?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy pl. fáradtságtól is tud vérezni, de én úgy gondolom, hogy nekem viszonylag rendszeresen szokott, alvástól függetlenül.
2013. szept. 20. 16:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Magas érnyomás pl. Meg unokatesómnak pl. az orrsövényferdülése miatt vérzett sokszor.
2013. szept. 20. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
vérnyomás*
2013. szept. 20. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Esetleg nem érzed, hogy gyakran szédűlsz? Lehet, hogy magas a vérnyomásod!
2013. szept. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Nagyon sok embernek vérzik az orra spontán módon. Én is ezek közé tartozom. Van úgy, hogy pár naponta, hetente, havonta stb.

Ezt általában az orrban lévő tágult ércsomók okozzák, de lehet magas vérnyomástól is. A leggyakrabban azonban nincs semmilyen különösebb ok a háttérben. Ijesztő tud lenni (én is mindig beparázok), de általában nem súlyos.

A hátsó orrvérzés a problémásabb, amikor a garatba folyik a vér, de azt is el tudják látni, csak ekkor esetenként tamponálni kell.

Nekem már ecsetelték, égették, stb. de nem javult a dolog.

Ezért rutascorbin nevű tablettát szedek, és orrkenőcsöt használok. Másnak is ezt ajánlom. És, hogy próbáljon együtt élni a problémával, és nem megijedni, mert az esetek legnagyobb részében tényleg ártalmatlan dologról van szó.

2013. szept. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi szépen a válaszokat! :)
2013. szept. 26. 19:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!