Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Utalhat valami egészségügyi...

Utalhat valami egészségügyi problémára a gyakori csuklás? Vagy az miért van?

Figyelt kérdés

Minden nap legalább ötször szoktam csuklani és elég sokáig.Hiába iszom,tartom vissza a levegőt,nem múlik el,csak jó néhány perc múlva.Evés után szinte mindig jelentkezik,de van,hogy csak úgy...Én ezt egy kicsit gyakorinak tartom.Vagy ez normális?Mi lehet az oka?


Előre is köszönöm: 17/L


2009. nov. 5. 17:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Spontán is előfordul, de számos dolog kiválthatja: a bolygóideg vagy a nyelv-garat ideg ingerlése, ha valaki túl gyorsan eszik, hideg vizet iszik forró ételre, böfög, nagyon forró vagy csípős ételt eszik, túl sok alkoholt fogyaszt, hevesen sír, nevet vagy köhög, mélyen leszívja a dohányfüstöt, vagy túl sokat beszél. Csuklást okozhat az ionegyensúly felborulása és a vitaminhiány is, a rekeszideget érő nyomás, illetve bizonyos tumorok és vesebetegségek.


De azért nem kell bepánikolni! Amúgy, mióta tart ez nálad?

2009. nov. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
évek óta tart.én igazából nem gondoltam semmi komolyra,csak már elkezdett zavarni ez a gyakori csuklás.Az mondjuk igaz,h mindent rettentő csípősen eszem,meg evés után iszom,a többi nem jellemző,bár a belső szerveim egészségéről nem tudok nyilatkozni.
2009. nov. 5. 17:45
 3/4 anonim ***** válasza:
Lehet reflux, a gyomorszáj rossz záródása, gyomorproblémák, rekeszizom problémák, de akár még szívproblémákra is utalhat. Véleményem szerint mindenképp fordulj orvoshoz!
2009. nov. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeteket!Akkor kénytelen leszek felkeresni az orvost!:S
2009. nov. 6. 15:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!