Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi lehet az oka annak, hogy...

Mi lehet az oka annak, hogy érzékeny vagyok az elektromos készülékek zajára?

Figyelt kérdés
Nemrég szültem, nem tudom ennek van-e valami köze hozzá. De kb azóta, kimondottan zavarnak a készülékek, Tv, szgép, monitor, hűtő. Bekapcsolt állapotban erős sípolás féle magas frekvenciájú hangot hallok. Kikapcsolt állapotban tompábban, de mintha mindig hallanék valami sípolást, mintha nem lenne sohasem csend. Fejfájásom és más tünetem nincs.
2009. nov. 6. 11:45
 1/4 anonim ***** válasza:
jó a hallásod. általában a gyerekek is szokták hallani a (régebbi) tv-k, monitorok sípolását, az öregebbek már nem, mert túl magas a frekvencia, és kívül esik a hallótartományukon. szóval azért hallod, mert tényleg sípolnak.
2009. nov. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ha így sípolnak tényleg, akkor az nem lehet egészséges. De szülés előtt nem hallottam ezeket a hangokat. Nem ért semmilyen erős zajhatás sem, nem hallgatok hangosan zenét sem. És nagyon zavaró így.
2009. nov. 6. 14:53
 3/4 anonim válasza:
nem szeretnék új kérdést feltenni, mert hasonló a gondom nekem is. bár még csak 16 vagyok, még nem szültem...:) a lényeg, hogy kb. 2 éve én is hallom ezeket a hangokat, főleg a tv-t, mikrosütőt, szgépet és a telefon töltőt. ha bemegyek egy teljesen idegen szobába, egyből hallom a hangokat, és mikor körülnézek rögtön látom, hogy ott a tv. szörnyen idegesítő már aludni sem tudom tőle. anyukám nem hallja és mindig furcsán néz rám ha mondom neki. ez tényleg csak a jó hallás miatt van?
2009. nov. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
utolsó válaszolónak: szia, fül-orr-gégésztől azt hallottam (majd el kell mennem megnézetni is), de lényeg, hogy sokszor a nem megfelelő vérellátás okozza azon a területen, és vitaminok adásával kezelhető. Lényeg, hogy kell először is egy halllásteszt, aztán elmondják, hogy mit lehet csinálni.
2009. nov. 14. 22:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!