Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért fáj a hátam, ha a...

Miért fáj a hátam, ha a gimnasztikai labdán ülök?

Figyelt kérdés
Nemrég vettem egy nagy, 75 cm átmérőjű gimnasztikai labdát, mert neten láttam, hogy ha azon ülünk, az milyen jó a gerincnek, és hogy javítja a helytelen testtartást. (helytelen testtartás és mozgáshiány miatt kialakult gerincferdülésem van) Kb. a második használattól kezdve viszont megerőltetőnek érzem a gerincemben, a hátamban az ülést rajta. Ez széken eddig nem fordult elő. Ez akkor most azt jelenti, hogy rossz a hátamnak, és váltsak vissza székre, vagy pont ellenkezőleg, azt jelzi, hogy használ?

2013. szept. 24. 19:27
 1/3 anonim ***** válasza:
Valószínű, hogy nem a magasságodhoz megfelelőt választottál. Esetleg az is előfordulhat, hogy ezeken a labdákon ´pucsítva´ szoktak üldögelni és azt a test tartást nem bírja a hátad.
2013. szept. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Vásárlás előtt utánanéztem, hogy mekkora labda kéne az én 173-175 cm-es magasságomhoz, de teljesen ellentmondó számadatokat találtam. Van, ahol azt írják, a 75 cm-es labda 180 cm-es magasságtól jó, van, ahol 178-tól vagy 175-től, de sok helyen simán 170 cm-től, még egy olyan helyet is találtam, ahol 175 cm-IG tartják jónak. Aztán végül ezt a méretet vettem.

A pucsított ülést nem ismerem, de elképzelhető, hogy valami ilyesmi a gond.

2013. szept. 25. 18:20
 3/3 anonim ***** válasza:

Helo, első vagyok ismét. Esetleg próbáld ki azt hogy picit leereszted a labdád, és ugy üldögélsz rajta, puhább lesz, de kényelmesebb is, és kevésbé instabil.

A pucsitós ülés, hát hogy is fogalmazzam.. Amikor egyenes háttal ülsz, vagy jobban előre nyomod a hasad-derekad.

Én nővérem labdáján ültem 55cm volt a laszti én meg 183cm vagyok, de nem volt gondom vele, pedig én is kicsit hátfájós vagyok.

2013. szept. 25. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!