Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Születésemtől kezdve száraz a...

Születésemtől kezdve száraz a bőröm és mindig hámlik, mit használjak?

Figyelt kérdés
Elmentem bőrgyógyászhoz, de az olyan krémet írt fel hogy nem használ, rossz a szaga , alig akar megszáradni rajtam és néha úgy belekerül a pizsamámba hogy anyukám nem tudja kimosni. F/20
2009. nov. 6. 17:25
 1/7 anonim ***** válasza:

Testápoló.Nekem száraz ekcémám van a tenyeremen, mindenféle orvosi, gyógyszertárban kevert csodakrémekkel próbálkoztam, amik általában büdösek és undorító állagúak voltak.Sima, egyszerű bármilyen kézkrém inkább hat, mint ezek :)

22l

2009. nov. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De nekem az egész testem olyan, és egyébként ha rendszeresen haszálom a testápolót úgy mennyi idő még tapasztalható a változás?
2009. nov. 7. 19:08
 3/7 A kérdező kommentje:
és melyik az a testápoló ami nektek beválik?
2009. nov. 11. 10:37
 4/7 anonim ***** válasza:

nekem is ilyen a bőröm. ha végigsimítom a lábam vagy a karom, akkor "porzik".

ezen szerintem a testápoló nem segít, mert a testápolók vízhiányos bőrre valók, a mi bőrünk viszont száraz.


nálam a nagy tégelyes zsíros nivea krém vált be. amikor rendszeresen jártam úszni, ezt a nivea krémezést kiegészítettem úszás után saját testápolóval: kiválasztottam egy olyan testápolót, amit szeretek, és abba öntöttem babaolajat. minden használatkor fel kell rázni, és úgy bekenni a bőrbe. ez a kettő együtt segített.

egyébként olcsóbb babaolajat vettem, nem drágábbat, mert ez utóbbiak sokszor ragadnak, vackok. ha jól emlékszem, rossmann saját márkás babaolaj, és egész jól bevált, még a klóros víz sem kezdett ki.


egyébként a tél a legkellemetlenebb, ilyenkor mindig sebes a kezem.

2009. nov. 11. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen ezt én is kifogom próbálni
2009. nov. 12. 17:02
 6/7 anonim ***** válasza:

én írtam az előbb a nivea krémet és az olajos testápolót.


ne haragudj, nem feltételezek rólad semmi rosszat, de mivel fiú vagy, hátha jobb, ha pontosítok a fentieken... ;) szóval, a nivea krémet elsősorban arcra, az olajos testápolót a test többi részére kell kenni. arcra testápolót ne kenj, nem tesz jót. (a tégelyes niveát kenheted bárhova.)

2009. nov. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

20/f anyukája mossa a "pizsijét"

EZ KOMOLY :D :S :O?

2010. febr. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!