Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tényleg rüh lenne? Véleményekr...

Tényleg rüh lenne? Véleményekre lennék kíváncsi. Ha lenne bőrgyógyász a válaszolók között, az kérem jelezze.

Figyelt kérdés

Július vége óta, a kislányom talpán vízhólyag szerű kiütések vannak. Elvittem a bőrgyógyászatra, mert nem akartak elmúlni. Minden tájékoztatás nélkül felírt egy kenőcsöt, amitől csak elszaporodtak a kiütések. Visszamentünk egy másik orvoshoz, aki Triplexet írt fel, ami a rühre jó, de az sem segített. Visszamentünk megint az első orvoshoz (mert nálunk több van, és nem lehet válogatni...) aki szintén közölte, hogy rühes a gyerek, de ő oldatot írt fel. Természetesen az sem tűntette el a kiütéseket..a következő alkalommal pedig megint felírta a Triplex-et, hiába mondtam neki, hogy attól sem volt jobb. Köti az ebet a karóhoz, hogy rüh, de szerintem valami érzékenység lehet...de orvos nélkül nem tudom mi lehet...de kétlem, hogy rüh lenne!!!!

Nektek mi a véleményetek???


2013. szept. 26. 08:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A rüh nem is vízhólyagszerű kiütésekkel jár. :O Szerintem ekcéma. Kéne kép.
2013. szept. 26. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Így van,a rüh nem hólyagos kiütések képben jelentkezik,hanem kis vörös,esetleg sebes pöttyök,ha elvakarják őket, a bőr alatt kis hosszanti csíkokban látszanak a rüh atka járatai és rövid időn belül (néhány nap)elterjed az egész testre a fej kivételével. Ráadásul,mivel erősen fertőz, a kicsi környezetében lévők(szülők,stb.,sőt ha közösségbe jár ott is)elkapják a betegséget.
2013. szept. 26. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Én is így tudom...csak nem értem, hogy akkor miért is kezelik már harmadjára ezzel... Köszönöm!
2013. szept. 26. 11:23
 4/8 anonim ***** válasza:

2-esnek igaza van. Ráadásul a rüh többnyire a csuklókon, az ujjak között és a hajlatokban szeret a legjobban tartózkodni. A kéntartalmú löttytől, kenőcstől gyorsan elpusztulnak. Felnőtt esetében 3 nap, gyermekeknél 1 hét a teljes gyógyulás miután már közösségbe mehet. Ez biztos nem rüh. Keress egy normális orvost ha meg tudod oldani, mert zeke szerint ők nem foglalkoznak a témával. A kenőcsök meg összességében semmit nem érnek, ha allergiáról, kiütésről van szó, hiszen annak a kiváltó okát kell megszüntetni.


Szoktatok-e amúgy uszodába vagy olyan helyre járni, ahol a gyerek mezítláb van és esetleg elkaphat valamit? Kizárólag a talpán vannak ezek a kiütések? Cipőjét zokniát megnézted? Nem szoktad azokat valamivel befújni? Pl. cipőspray stb...

2013. szept. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Még csak szombaton lesz egy éves...a zoknijait, cipőjét rendszeresen mosom neki, igyekszem minél kevesebb mosószerrel mosni, mezitláb nem engedem még lakáson belül sem szaladgálni (nagy családi ház, sok gyerek = rengeteg sár lakáson belül. Zokni minden esetben van rajta. A lábán kívül ilyen kiütés nincs rajta. A teste többi részén néha ilyen pattanásszerűségek kijönnek, de csak egy-egy és ritkán...a háziorvos azt mondta ezzel nincs semmi baj, amíg szopizik. Sajnos korlátozottak a lehetőségek orvosokból. 3 van a szakrendelőben, eddig kettőnél jártunk, de a 3.-ról sem hallottam semmi jót. Pénzem meg sajnos nincs, hogy magánrendelésre menjek (ugyanezekhez az orvosokhoz), ahol meg is mondják, hogy mi a helyzet...
2013. szept. 26. 12:15
 6/8 anonim ***** válasza:
Figyelj oda a mosásra,nem csak az számít,h kevés mosószerrel mosol. Miután kimostad a ruháit többször öblítsd át tiszta vízzel, még öblítőt se tegyél bele. Az természetes,h pamut legyen,de figyelj oda arra is,h csak fehéret adj rá.
2013. szept. 26. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Az miben fontos, hogy fehér legyen??
2013. okt. 4. 21:18
 8/8 anonim ***** válasza:
Gyakran okoznak a színező anyagok,festékek érzékenységi reakciókat.
2013. okt. 4. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!