Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Sok, vagy egy erősteljesebb...

Sok, vagy egy erősteljesebb orrfújás lehet az oka gyenge orrvérzésnek?

Figyelt kérdés

Most meg vagyok fázva, sokat folyik az orrom, és most kevés vér is volt a zsebkendőn, meg reggel. Amúgy máskor nem szokott vérezni, meg most se erősen vérzett csak kevés vér volt.

A vérnyomásom meg nem magas.


2013. szept. 26. 21:58
 1/4 A kérdező kommentje:
És csak az egyik orrlyukamban
2013. szept. 26. 22:00
 2/4 anonim válasza:
szia! az orrvérzést rendszerint valamilyen hatás: hő, gyulladás,ütés, erősebb vagy hosszabb ideig tartó orrfulyás(megfázás esetén) okozhatja. Az orr belső nyálkahártyája tele van apró,vékony hajszálerekkel amelyek ilyen külső hatásokra elpattannak és így kialakulhat az orrvérzés.Úgyhogy nyugalom... igen a megfázásod okozta az orrvérzést.
2013. szept. 26. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen, nekem is mindig vérzik az orrom ha náthás vagyok, főleg ha erősebben fújom.
2013. szept. 27. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Lehet hogy a gőzölés is okozhatja, nátha esetén ugyanis inhalálni tanácsos hogy a duzzanat visszahúzódjon. A hirtelen erős hőhatás lehet hogy kisebb repedéseket okoz az ereken.
2014. jan. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!