Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért hívtak vissza ilyen...

Miért hívtak vissza ilyen sokszor tüdőszűrésre?

Figyelt kérdés
Megjelentem az aktuális kötelező tüdőszűrésemen, már 2-szer visszahívtak, most meg elküldtek mellkasi CT-re. Senki se mond semmit, mi lehet a baj? Először arra gondoltam, hogy nem sikerült a felvétel, de azért csak nem küldik CT-re az embert, ugye? Nem dohányzom, és egyébként nem fáj, vagy hasonló, semmi szokatlant nem vettem észre magamon.
2013. okt. 10. 22:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Mit írtak a CT beutalódra?
2013. okt. 10. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Semmi olyat, amiből ez kiderül. Mellkasi CT-t kér az orvos tüdőszűrés végett. Nekem azt mondták, hogy ez rutineljárás, hát voltam már néhány tüdőszűrésen, még sose jártam így.
2013. okt. 10. 23:10
 3/7 anonim ***** válasza:

Semmi iránydiagnózis nincs ? BNO kód sem ?

Nem rutin eljárás, valamit tisztázni szeretnének. Ez a valami lehet a tüdőben, lehet a szív mögött vagy a mediastinumban / gátorüreg/. Nem csak a tüdőben kereshetnek eltérést.

2013. okt. 10. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem, semmi más nincs rajta. :(
2013. okt. 10. 23:19
 5/7 anonim ***** válasza:

Lehet van egy kitágult ér keresztmetszet, az is foltot mutat a tüdőn. Nem tudják biztosan eldönteni, hogy ez-e, amit látnak. Ha komolyabbra lenne gyanú, azért mondtak volna mást is, hogy mit látnak a felvételen.

Mikorra kaptál időpontot?

2013. okt. 10. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
3 hétre, ebből már 1 letelt.
2013. okt. 10. 23:38
 7/7 A kérdező kommentje:
De, ha rák lenne, vagy TBC, csak mondták volna, hogy ez a gyanú, ugye? Még rá is kérdeztem nagy csodálattal, hogy minek nekem CT. Mert rutin. Igazából csak hazafele fogtam fel, amikor felderengett bennem, hogy mi is az a CT...
2013. okt. 10. 23:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!