Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ugye, nem kaptam gyilkos...

Ugye, nem kaptam gyilkos galóca-mérgezést? Nagyon aggódom.

Figyelt kérdés
Ma, délelőtt 11 óra körül, kiránduláson valaki megkínált tenyerében tartott kis sós perecekkel, de nagyjából 15-20 perccel előtte leszakított egy gyilkos galócát, és egy ideig a kezében tartotta. Hallottam, hogy gyakran 2 nap is kell, hogy mutatkozzanak a tünetek, és nincs rá gyógyír. A Wikipédia szerint kb. 30 gramm elegendő a halálhoz. Ugye, nem lesz bajom, ha tegyük fel, hogy ráment a mérgező leve a tenyerére? :((
2013. okt. 13. 21:44
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Nagyon remélem, hogy csak túlaggódom az egészet!
2013. okt. 13. 21:50
 2/19 anonim ***** válasza:
Nyugalom, meghalni nem fogsz.
2013. okt. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Ilyenkor inkább egy dokihoz menj el aki ért hozzá és ha szükséges még el tud küldeni egy gyomormosásra. Ha meg csak túlaggódtad akkor legalább megnyugtat
2013. okt. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Azért 30 grammot nem fogsz ilyen rákenődött a tenyerére módszerrel elfogyasztani. Ha maradt is rajta, sokkal kevesebb volt. Esetleg vegyél a boltban normális gombát és mérj ki belőle 30 grammot (ha van pontos mérlegetek), látni fogod, hogy az milyen sok, és hogy nyilván nem ettél meg belőle annyit.
2013. okt. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

21:53

Azt is hallottam, hogy néha elég egy kis lemezkéje is a halálhoz. A Wikipédia mást ír..., remélem, a Wikipédiának van igaza.

2013. okt. 13. 21:56
 6/19 A kérdező kommentje:

Volt olyan eset is, hogy egy egész vödör gomba közé egy kis gyilkos galóca-lemezke bekerült, és az is talán halálos mérgezést okozott. :(

Nagyon reménykedem benne, hogy minden rendben van...

Orvoshoz már túl késő lenne elmenni 10-11 óra elteltével, úgy gondolom.

2013. okt. 13. 22:09
 7/19 A kérdező kommentje:
De hát a remény hal meg utoljára...
2013. okt. 13. 22:10
 8/19 anonim ***** válasza:
Nem kaptál, nyugi. Én gombászás közben egyszer leszedtem egy gyilkos galócát, hogy alaposan megnézzem, közben meg mogyorót ettem a zsebemből. Mondanom se kell, a gombát tördeltem is közben, mégse lett semmi bajom.
2013. okt. 13. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszod! :)

Ez esetben, nem lesz semmi bajom. :)

2013. okt. 13. 23:25
 10/19 anonim ***** válasza:

Orvoshoz menni nem késő, kivéve ha már meghaltál.

Ha nagyon aggódsz menj el, lehet hülyének fognak nézni, de kit érdekel. :)


Szerintem sem lett egyébként bajod tőle, de nem értek hozzá.

2013. okt. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!