Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hangulatjavítót irt fel a...

Hangulatjavítót irt fel a kezelőorvos /3 hóra/ a gyógyszerésznő szerint 20 szemmel több van a dobozban, mint amennyi a fenti időpontra ki van irva. Szerintetek normális? Ráadásul szem. Ig. -t is kértek/!

Figyelt kérdés
Huzamosabb idő óta szedem a kiirt gyógyszert,amit egy-egy alkalommal 3 hónapra ir fel az orvos. Igy történt ez ma is. Mentem is a gyógyszertárba,hogy ki válltsan,de a gyógyszerésznő megjegyezte, hogy nem jól van,mert akárhogyan számolja 20 szemmel több van a dobozban,mint amennyi 3 hónapra kellene. Ráadásul még a személyimet is elkérte. Ugy gondolom,hogy a kezelőorvos tudja,hogy mennyit és hogyan irja fel, akkor miért kérdőjelezi meg a gysz.nő az orvos munkáját?

2013. okt. 15. 20:57
 1/8 anonim ***** válasza:
78%
Egyszerűen azért,mert 90 napnál többre való gyógyszert nem lehet kiadni, sőt kiírni sem. Teljesen szabályosan járt el a gyógyszerész.
2013. okt. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen ám,de azt a 20 szemet hogyan oldja meg?
2013. okt. 15. 21:15
 3/8 anonim ***** válasza:
70%

Az utolsó mondatod kicsit szíven ütött. Azt éreztem ki belőle , mintha felsőbbrendűnek gondolnád az orvost , mint a gyógyszerészt , és mintha fel lennél háborodva azon , hogy mit képzel magáról egy gyógyszerész , hogy felülbírálja az orvost.

Teljesen egyenrangú a két említett személy.

És elárulom , hogy a gyógyszerész teljesen jól végzi a munkáját . A gyógyszerész az egészségügy utolsó láncszeme . Ő már nem hibázhat , mikor kiadja a kezéből a gyógyszert , mert azt már senki nem fogja ellenőrizni. Még ha az orvos rossz gyógyszert ír fel azzal még nincs is akkorra gond , mert azt a gyógyszerésznek észre kell venni. De sajnos ha a gyógyszerész hibázik azt már nem veszi észre senki.

Mielőtt lenéznéd a gyógyszerészeket , kicsit gondolkodhatnál. Egy hetet próbálnál ki az egyetemen , nem így vélekednél mint most.


Üdv.: Egy gyógyszerész hallgató. :)

2013. okt. 16. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Elnézést, de senkit nem állt szándékomban megbántani! Azért irtam ezt le,mert évek óta járok ugyanahhoz az orvoshoz, és nagyon is figyelmes, ő sem irja fel feleslegesen a gyógyszert,mert 1 héttel előtte vagy utána belefér a kontroll. Én teljesen tisztában vagyok és nagyra becsülöm a gyógyszerészek munkáját, de ezt is csak azért jegyeztem meg,mert nem akármilyen hangnemben jegyezte meg a gy.sz-nő,hogy ez szabálytalan. Ha másképp irja fel,akkor az egyik fajtából pontosan annyival több maradt volna, az utóbbiból pedig a fenti 20 szemmel kevesebb. Na mármost,ha a betegért aggódik a hölgy,nem az a pár szem többlet fog kárt okozni bennem, hanem az, ha valami miatt nem jut időben gyógyszerhez a beteg!!! Egyébként köszönöm a hozzászólást! Sok sikert, lelkiismeretes munkát kívánok az elkövetkezendő években, ezt mindezek után irom,hogy egy ismeretlen hozzászólóban tudtam meg, hogy pontosan erre a pályára készülsz. Még egyszer sok sikert!!!!
2013. okt. 16. 23:04
 5/8 anonim ***** válasza:
A 20 szemet sehogy. Az orvosnak az adagoláshoz képest úgy kéne kiírnia a gyógyszert,hogy 90 napon belül legyen.Kevesebb lehet néhány szemmel több nem. Ezért léteznek különböző számban csomagolt gyógyszerek.
2013. okt. 16. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A személyi igaozolvány elkéréséből gondolom a szóban forgó hangulatjavító a Rivotril lehetett. Nyáron változott a clonazepam tartalmú szerek felírhatósága: a kiadáskor kábítószernek minősülnek, így az átvevőnek valóban el kell kérni a személyi igazolványát és annak számát rá kell vezetni a vényre, majd szignóztatni az átvevővel.


A kezelőorvos sajnos gyakran rosszul tudja, hogy épp mennyit lehet felírni adott jogcímre/egy recepten, ennek az az oka, hogy utoljára kb. a rendszerváltás előtti időkben kaptak normális tájékoztatást az OEP-től és az ártámogatások változása körülötti káoszt lassan tényleg lehetetlen követni. Ergo a betegek egyre több hibás vénnyel jönnek be a patikába .. Abban az esetben viszont, ha egy vény hibás, legyen az formai v. tartalmi hiba, akkor a gyógyszerésznek joga és kötelessége felülbírálni az orvos döntését. Ha "ismerős" az orvos, tehát gyakran váltják ki a receptjeit a patikában, akkor mi fel szoktuk hívni és udvariasan felhívjuk a figyelmét a jogszabályváltozásra, ha 1-1 "kósza" receptről van szó, akkor ált. nem jut rá idő. Az adott esetben a recept nélkül lehetetlen megmondani, kinek volt igaza, de sajnos gyakori probléma az, hogy több gyógyszert írnak fel egy receptre, mint amit az adott adagolás/naplózás lehetővé tenne és ilyenkor azt sajnos nem lehet kiadni. - Egy gyógyszerész

2013. okt. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az orvos kollégák sajnos nem mindig tudnak receptet írni .
2013. okt. 22. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én háziorvos mellett dolgozom,de de mindig odafigyelünk,hogy mennyi gyógyszert lehet felírni. Ugyan elég szépen leszavaztál az elején,de az az igazság ebben az esetben,amit a gyógyszerész mondott és itt írnak. A háziorvosnak kéne ebben az estben körültekintőbben eljárni. Ők(mi) is megkapjuk az aktuális szabályozást,de el is kéne olvasni.
2013. okt. 22. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!