Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért leszek rosszul minden...

Miért leszek rosszul minden vérvétel után?

Figyelt kérdés

Évek óta ez van. Vérvétel után kint rögtön le kell ülnöm a folyosón, elsötétül a világ, leizzadok 1 perc alatt, aztán elmúlik szépen és mehetek tovább. Miért van ez? Másnak is van ilyen?


Vérképem rendben egyébként mindig és vériszonyom sincs. Akkor miért???



2013. okt. 19. 14:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Iszol elegendő folyadékot vérvétel előtt?
2013. okt. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mint máskor, vizet. Lehet többet kéne?
2013. okt. 19. 14:26
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A víz nem fog segíteni és semmi sem, mindaddig, amíg le nem győzöd ezt a dolgot.

Ez pszichés eredetű dolog.

Én így voltam egészen 23 éves koromig. Egy szimpla injekciótól is az ájulás határán voltam. Aztán egyszer bent voltam kórházban, rengetegszer vettek bent vért ez idő alatt, ahhoz képest egy szimpla vérvétel már meg se kottyant utána.:)

2013. okt. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Lehet tényleg pszichés eredetű, de az is igaz, hogy olyankor kicsit leesik a vérnyomásod. (Mivel ugye hirtelen lecsapolnak pár kémcsőnyi vért a szervezetből.)

Nekem csak 3 kémcsőnél vagy többnél szokott ilyen előfordulni. Egyszer volt, hogy 5-tel vettek le, azután órákig csak kóvályogtam.

2013. okt. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
48%
Nekem is ez van vé@vételre nem is fogok elmenni amedig igy lesz mivel minden nap ezen izkulok hogy uristen mi lesz ha menni kell! Nagyon félek töle! Egy oltás után is roszul letem ! (Ilyenkor esetleg segit a cukor bevitele? Mert most megyek makd olt@sra!
2019. márc. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Kedves Kérdező! Én is mindig rosszul vagyok vérvétel utan.Vannak emberek, akik egyszerűen ilyenek, ezt el kell fogadni, ill. el kellene a laboránsoknak is. Szerintem nem ciki és nem is psziches. Én egyszer azt mondtam, h na azért se ájulok el és azért is megmutatom és ülve adok vert. Hát utána csak az a kép villán be, h fekszem és a lábam tartják a magasban...Ugyanakkor olvastam is erről egy cikket egyszer, miszerint igenis vannak olyan érzékeny emberek (és ez ilyen evolúciós örökletesség is) hogy ha a központi idegrendszer érzékeli a vérveszteséget, meg jobban lecsökkenti a vérnyomást a túlélés végett, h minél kevesebb vert veszíts (ha pl nyílt sebed lenne :) nos erről ennyit. Amit tenni szoktam előtte, h ha éhgyomorra is kell menni, de sok sok vizet iszom ill. szólok h rosszul szoktam lenni, le lehet e feküdni v megdönteni a széket ;)
2020. szept. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!