Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha rettegek a...

Mit csináljak, ha rettegek a vérvételtől? Holnap vérvételre kellene mennem, mert valószínűleg valami gondom van, de annyira rettegek tőle, hogy azt elmondani nem tudom.

Figyelt kérdés

Tisztában vagyok vele, hogy ez nagyon ciki, és próbálom már napok óta trenírozni magamat, de ennek csak az az eredménye, hogy folyamatosan rémálmaim vannak, nem alszom semmit, állandóan remegek és sírok, és fáradt vagyok.

28 éves vagyok, sosem vettem tőlem vért, nem tudjuk a vércsoportomat sem. Még egyszer mondom: tudom, hogy ez gáz, de esküszöm, nem hiszti, borzalmasan rettegek!



2013. okt. 9. 06:13
 1/5 A kérdező kommentje:

Az nem segít, hogy ne nézzek oda, mert, ha már ilyesmi történik, nekem azt látnom KELL. Különben "hátba támadnak".


A vér látványa amúgy nem zavar, felőlem folyhat, fröcsöghet... Nem is a fájdalomtól félek. A gond az a tű. Nem bírom a tűket, annyira, hogy varrni sem tudok.


Nincs a vérvételnek alternatívája, akármi? Felőlem vágják meg a karomat egy szikével, vagy fakasszanak vért, ahogy akarnak, csak ne tűvel!


Van más is így? :(

2013. okt. 9. 06:15
 2/5 anonim ***** válasza:

Igyál előtte egy nagy pohár vizet.

Ha félsz, akkor azt nyugodtan meg lehet mondani - bár nekem volt olyan asszisztens, aki megmondta, hogy attól csak ő lesz idegesebb. Viszont a többség megértő és kedves, fel vannak készülve az ilyen helyzetekre.

Akár azt is megkérheted, hogy kicsi tűvel csinálják, amivel a gyerekeknek, babáknak (lehet, hogy azt mondják, nem, de egy próbát megér).

Ha nagyon ki vagy, akkor sokkal nehezebb lesz, mert nem fogják megtalálni a vénádat!

ja, és próbáld meg elterelni a figyelmedet, beszélgess, viccelődj, ha az segít, kérdezgesd az asszisztenst, mesélj a macskádról.

Hasonló gondokkal küzdök, mint te, teljesen kiborulok, ha vérvételre kell mennem, de ezek a trükkök segítenek. általában.

2013. okt. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséget, igyekszem összeszedni magam.

Egyelőre úgy áll a helyzet, hogy kérdés, el tudok-e holnap menni egyáltalán. :(

2013. okt. 9. 15:26
 4/5 anonim ***** válasza:

Hogy lehet,hogy még nem vettek vért tőled?

Én 14/F vagyok,de kb.már 40-szer (2- alkalommal volt olyan,hogy egymás után 11-szer,terheléses vércukorszintmérésnél,ami után még ujjszúrás is van+5-ször műtöttek)


Egyébként ajánlom a fájdalomküszöb-emelési technikát.

2013. okt. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hát úgy, hogy mindig is rettegtem... :s
2013. okt. 9. 20:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!