Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért jelennek meg a bőrömön...

Miért jelennek meg a bőrömön gyulladt pattanások, ahol alszom?

Figyelt kérdés
Az arcomon a legzavaróbb. Az oldalalom fekszem és mindig csak azon a részen jelennek meg pattanások, amely része a párnával érintkezik. Egy ideig azt hittem ez butaság és nem az alvás miatt van, de egy műtét után majdnem egy hétig a hátamon kellett aludnom és elmúltak szépen, viszont a hátamon kijöttem. (Sajnos nem tudok normál körülmények közt a hátamon aludni). Mit tudok tenni ez ellen ? (Bőrgyógyászom szerint szeborreás bőröm van)

2013. okt. 19. 21:38
 1/2 anonim ***** válasza:

Higéniai okai is lehetnek.


Mikor lett utoljára kimosva az ágynemű, a pizsamád (amiben alszol)? Lehet, hogy a mosószerre vagy allergiás? Lehet, hogy az ágyra is ráférne egy tisztítás? Jó idő van, poroljátok ki, majd porszívózzátok ki a maradék port, esetleg folttisztítóval át lehet mosni. A kórházban nagyon tiszta környezetben aludtál, lehet ez az oka.

2013. okt. 20. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
ja, ja lehet hogy el vannak szaporodva a baktériumok a párnán, ágyneműben, pizsamán. A vasalás fertőtlenít. És én nagyon szeretek levendula illóolajat párologtatni az ágyneműs szekrényben.A levendulának, egyéb illóolajoknak is van egy kis antibaci hatásuk.
2013. okt. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!