Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintetek a hosszú távon...

Szerintetek a hosszú távon fogyasztott drogoknak lehet hatása 11 év elteltével, ami személyiségváltozást okoz?

Figyelt kérdés
A férjem közel 4 hónapja elköltözött itthagyva az imádott gyermekét és családját. Mindez a nyaralás előtt 4 nappal történt. Magyarázat: elege van abból, ami ott folyik. Voltak vitáink, de igazán egymás kiegészítői voltunk, valóban szerelem volt, és úgy jelentette be a költözést, mintha csak a boltba menne tejért. Teljesen kaotikus lett, nem értem a viselkedését, és nem tudom eldönteni, melyik az igazi énje. Aki velünk volt, vagy a mostani?

2013. okt. 26. 23:43
 1/4 cli_hlt ***** válasza:

Valószínűleg mind a kettő.


Vannak emberek, akik megpróbálnak a problémáikkal maguk megbírkózni, és kifelé nem mutatnak semmit.


Ez nagyon menő dolog egy ideig, mert kifelé kiegyensúlyozottnak, boldognak tűnik az illető. Cserébe ha betelik a pohár, akkor hirtelen csak annyit látsz, hogy totál megváltozott, pedig csak stratégiát váltott.


Ehhez semmilyen drognak semmi köze nincs. Ha megpróbálod valami külső, befolyásolhatatlan erőnek tulajdonítani a kapcsolati problémát, akkor soha nem fogod megoldani (cserébe "nem te leszel a hibás" ugye, hanem az a gonosz külső erő).


El kell döntened, hogy vissza akarod-e szerezni, és ennek érdekében hajlandó vagy-e szembenézni azzal a szennyáradattal, amit a férjed eddig magában tartott annak érdekében, hogy szimpatikus embernek látszon.


Mivel most stratégiát váltott, ezért készülj fel, hogy semmit nem fog visszatartani. Cserébe jó lenne, ha ezzel ő is tisztában lenne, és tudatosulna benne, hogy a döntés, amit most hozott nem feltétlenül végleges, és van lehetőség kompromisszumokat kötni úgy, hogy abból ne legyen megint szartúlcsordulás.

2013. okt. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Hú, ez nagyon tanulságos válasz volt! Valóban!

Nem értem, hogy mit értesz az alatt, stratégiát váltott?

A felvetésedre válaszolva, költözés után 6 héttel beszéltem vele, addig csak magamat hibáztattam. Átmenetem egy önismereti folyamaton, szembesültem a hibáimmal. Ezeket elmondtam neki, hogy mit rontottam el és mit közösen és mit kellene tenni annak érdekében, hogy egy család legyünk. A válasz: elhagyta a szerelem. 6 évvel ezelőtt 6x hagyott el, akkor is bejátszott a drog, aztán visszatalált, mert már nem látta örömét benne. Régen elmondta, tisztában van vele, hogy az évekkel ezelőtt elfogyasztott kemikáliáknak idővel kijön a hatása.

Egyik nap még az volt, aki a mindenem, másnap pedig nem ismertem rá....és azóta sem.

2013. okt. 27. 14:43
 3/4 anonim ***** válasza:

Az ember személyisége folyamatosan változik. A múltunk határozza meg a személyiségünket.


Persze pl otthon minden ember másképp viselkedik mint a haverjaival

2013. okt. 27. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 cli_hlt ***** válasza:
Óh. Igazán sajnálom, hogy így áll a helyzet. Nagyon szurkolok nektek, a családnak! Remélem a pároddal, vagy nélküle, de helyre kerülnek a dolgok.
2013. okt. 28. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!