Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan indul el valakiben az...

Hogyan indul el valakiben az anorexia/bulimia?

Figyelt kérdés
mármint, hogy kezdi el valaki ezt az egészet, hogy indulnel benne mindez? hogy lesz normális emberből anorexiás? tudom hogy érzelmi alap az első. de ők személy szerint ezt hogy élik meg?

2013. okt. 27. 17:23
 1/3 anonim válasza:
64%
Normális emberből nem lesz anorexiás vagy bulemiás...most ezt nem kell félreérteni vagy azt gondolni,hogy embertelen lennék. Ezeknek a betegségeknek sokszor látható illetve nem látható tünetei vannak. Ha valaki anorexiás akkor annak valami társadalmi kultúrális,pszichológiai,családi,vagy múltbeli okai lehetnek. A bulemia az megint más...ott nehezebb az okait keresni ahogy magát a betegséget is megállapítani mivel legtöbbször normális súlyú nőkről van szó így fogorvos szokta észrevenni a betegséget mivel a hánytatás során a gyomorsan roncsolja a fogakat. Persze a bulemiás emberek depresszióval,önsebbzéssel...küszködnek. Igy ezeknek a betegségeknek ilyen okai lehetnek.
2013. okt. 29. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Leginkább gyerekkori, múltbeli sérelmek az okai mindkettőnek, meg a szülőkkel való rossz kapcsolat. Többnyire úgy indul el, hogy valakit csúfolnak a súlya miatt, vagy szimplán egy tánctanár, egy edző, egy szülő azt mondja a gyerekre, hogy kövér...

Én évekig ritmikus gimnasztikáztam, és körülbelül 3 éve az edzőm azt mondta nekem, hogy fogynom kell, mert túl kövér vagyok. Elkezdtem koplalni, napokig nem ettem semmit, aztán persze nem bírtam, falásrohamok törtek rám, és utána hánytattam magam, mert nem akartam meghízni.

2013. nov. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
#1 bulimia
2015. jún. 6. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!