Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől hullik a hajam? Szezonál...

Mitől hullik a hajam? Szezonális, stressz miatt vagy egyéb oka lehet? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Ősz óta eléggé hullik a hajam. Hosszú, ezért először azt gondoltam, biztos csak amiatt tűnik többnek, de aztán rájöttem, csak álltatom magam. Elkezdtem vitaminokat szedni (először egy B-vitamin komplexet) naponta, de nem segített, és fodrász ajánlásával kipróbáltam egy másik készítményt(B-vitaminok, D-vitamin, cisztin, metionin, biotin és cink), naponta kettőt, de nincs jelentős javulás. Tudom, hogy ősszel több hajat veszítünk, de ez valószínűleg a normális fölött van. Gondoltam még arra is, hogy lehet az egyetemmel járó stressz miatt, de akkor korábban miért nem volt ilyen? Kérlek segítsetek!

19/L


2009. nov. 13. 18:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Sajnos nagyon sok embernek magától elkezd ritkulni a haja 18-30 éves kora között minden különösebb ok nélkül aztán ott marad fele olyan dús hajjal.

Nem tartom valószínűnek, hogy nem érzékeled Magadon, hogy randkívül stresszes lennél, de a hajad elkezd hullani miatta.

Hidegben mindig hordj sapkát, ha nem szükséges, akkor ne használj vegyszert a hajmosáshoz és ne használj hajszárítót se, csak töröld meg és hagyd, hogy magától megszáradjon (persze csak ha ezzel nem kockáztatod azt, hogy megfázol). Ne fesd a hajad és ne hidrogéneztesd.

Sajnos szerintem Neked ilyen hajat osztott a sors, én is mindig vigyáztam rá és megritkult, de ismerek olyat, aki fiatalkora óta hidrogénezteti és sose hord sapkát mégis tök sűrű a haja.

Illetve az én hajhullásomon sokat segített egy kapszula, de nem túl olcsó buli és nem is szeretnék reklámozni, ezért csak akkor írom le a nevét, ha kéred. Nincs benne semmi csodaadalék, növényi hatóanyagai vannak és elég ésszerűen el is magyarázza a betegtájékoztató, hogy milyen elven hat. Én végignyomtam egy kúrát és minden ismerősöm határozottan állította, hogy sűrűsödött a hajam (végül is én is láttam, de én minden nap látom, nekem nem volt annyira szembetűnő) és elég sok a pozitív vélemény róla a neten. Az biztos, hogy addig folyamatosan ritkult a hajam azóta pedig rendben stagnál. Nem olyan, mint volt, de sokkal jobb, mint legrosszabb állapotában volt és a lényeg, hogy - azt nem állítom, hogy a szedés hatására, de biztos, hogy az alatt - megállt a hullás, ha nem állt volna meg már kopasz lenne a fejem búbja. :)

2009. nov. 13. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Huh, hát nagyon remélem nálam nem erről van szó :S A családban mindenkinek (nagyszülőkig visszamenően, ennyi amiről személyesen tudok), mindenkinek elég sok haja van/volt, és a férfiak közül sem ritkult meg senkinek a haja. Egyébként nálam ezt csak én vettem észre, mások nem észlelnek különbséget. Én a megelőzés híve vagyok, ezért akarok gyorsan cselekedni (elég hosszú idő volt megnöveszteni a hajam).


Igen, kérlek küldd el neked mi segített, írhatsz priviben is ha nem akarod itt leírni a nevét. A stresszre visszatérve, sajnos elég stresszes, teljesítményorientált és maximalista vagyok, tehát ez egy valós ok lehet. Ezt nyilván észlelem is magamon, annyi a különbség, hogy eddig nem hullott így a hajam.

2009. nov. 13. 20:45
 3/3 anonim ***** válasza:

HairClinic a termék neve.


Amúgy hosszú hajú lányokon sose látszik, hogy hull a hajuk, a húgomnak is minden fésülködés után egy marék haja volt a fésűben mégse látszott soha, hogy ritkulna a haja... :)

2009. nov. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!