Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A hátam teljesen pattanásos,...

A hátam teljesen pattanásos, kb 1centiméterenként vannak rajta a pattanások, és fájnak is. és most terjed át a kezemre is. Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés

2013. okt. 28. 06:30
 1/8 A kérdező kommentje:
Bocsi elfelejtettem, hogy 14/F.
2013. okt. 28. 06:31
 2/8 anonim ***** válasza:
Menj el vele bőrgyógyászhoz vagy a háziorvoshoz és kérj beutalót endokrinológiára
2013. okt. 28. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
tünetre használhatsz
2013. okt. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
sószappant, okra meg mondjuk mehetsz dokihoz
2013. okt. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

gyógyszertári lassar paszta 400 Ft, több órára, éjszakára rákenni

jó még, hosszú távon lehet használni az 5 százalékos szalicilsavas kenőcsöt, szintén gyógyszertárban lehet kérni, hogy készítsenek ilyet. Receptje: 30 gramm vazelin + 1,5 gramm szalicilsav. Ezzel lehet kenni nagyobb területet is vékonyan, rendszeresen, hetente 3-4-szer. 350 Ft. Csodakrém. :) Ha a gyógyszerész esetleg nem vazelinbe, hanem más alapkrémbe akarja keverni, az is jó.

Tejtermékeket kerülni kell, kb félév kell, mire kimegy a szervezetből és már nem okoz pattikat. Ha fél évig kerülöd a tejtermékeket, tejet és jelentősen csökkennek a pattik, akkor az nagyban hozzájárult.

Szoktak még aszpirines pakolást is kenni. Tablettát kicsi vízben feloldani, kevés krémbe bekeverni, felkenni.

2013. okt. 29. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Jó még az Avon szalicilsavas tusfürdője. És/vagy gyógyszertárban kapható detergens sulfuratum-mal zuhanyozni hetente 2-3-szor. Ez valójában egy sampon, de zuhanyzásra is megteszi. Háziorvos kiírja, úgy csak 240 Ft, egyébként meg vagy 600 Ft. A Nadin kénes szappan is jó, ha zsíros a bőröd.

Érdemes lenne DM-ben kapható Holt tengeri fürdősóban fürödni. 1,5 kg-ot adnak valahol 1000 Ft alatt.

Jó még a Tesco Clear Skin sajátmárkás krémje Mattifying Moisturiser. Ez 700 Ft, elég nagy adag ahhoz, hogy az ember az egész hátát bekenje vele. Ez nem szárítja ki a bőröd,ez egy szalicilsavas hidratáló krém.

A legfontosabb a tejtermékek elhagyása és a paleolit étrendhez való közelítés (lásd Szendi Gábor aknés paleós cikkét)

2013. nov. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem is nagyon csúnya a vállaim és az egész hátam majdnem, csúnya vörös gyulladt csomók a bőr alatt amik el sem múlnak ha mégis csúnya heggel gyógyulnak pedig a létező minden kencét kipróbáltam már. Annyit tudok hozzátenni az elmondottakhoz, hogy ez a fajta súlyos cisztikus akne (akne conglobata) nem reagál a külső kezelésre, teljesen mindegy mit ken magára az ember, nem elég helyileg kezelni, mert a bőr alatt alakulnak ki a gyulladt csomók ahova már nem hatolnak le a krémek, ezeket kinyomni is lehetetlenség (sőt szigorúan tilos is mert nem a felszinre ürül hanem a bőrben fog szétterjedni a fertőzött váladék) és szinte biztos, hogy maradandó heggel gyógyul. A mély,gyulladt, cisztikus jellegű pattanásosságnak mindig belső oka van ezért mindenképpen belső kezelés kell!! Legjobb az oki terápia, de ez éveket vehet igénybe amig valaki megtalálja az okát. Kompex életmódváltáz és táplálkozásreform. Sajnos egyénileg kell kitapasztalni, hogy kinél mi váltja ki nem feltétlenül a táplálkozásban van a hiba, lehet egy góctól is a szervezetben pl egy cisztás fog, vagy mandula, de lehet diszbakteriózis miatt is ha a belekben felborul a normál baktériumflóra és kóros fajok kezdenek elszaporodni. Komplex és összetett folyamat ennek a végére járni, rengeteg időbe kerül, ezért van lehetőség izotretinoin kezelésre ami bőrgyógyász tud kiirni és bár nem veszélytelen, ha a testúly alapján kiszámolt össz dózist beszedik állitólag végleg leszámol az pattanásokkal. Erre még én sem szántam rá magam, egyelőre táplálkozással, életmódváltással próbálom befolyásolni. A mozgás mintha kicsit jót tenne, de nappal vigyázni kell. Én is azt hittem majd segiteni fog nekiálltam napoztatni, rosszabb lett mint volt a mitteszerek belesültek a bőrbe kemény csomókat hólyagokat okozva, amik néha begyulladnak meg csúnya barna foltok is keletkeztek a pattanások helyén.
2017. jún. 18. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem a teafaolajos szappan az ég világon semmit nem ért, de még a benzoil perodix sem használt pedig abban nagyon biztam, tényleg meggyőző dolgokat olvastam róla. (Akneroxid 10-et használtam) Kétnaponta hámlasztó bőrradirral tisztogattam, reggelente alkoholos tonik, aztán kentem aloe veráva, körömvirág és neogranormon krémekkel is de nem lett szebb a bőröm és a pattanásokból sem lett kevesebb. Semmiféle kence nem használt amikor belevágtam egy méregtelenitő programba és candida diétába az hozott némi javulást, de azt meg abba kellett hagynom mert nagyon megszoritó diéta volt, túl sokat fogytam.
2017. jún. 18. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!