Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez a tüszős mandulagyulladás?

Ez a tüszős mandulagyulladás?

Figyelt kérdés
Tegnap kezdett el fájni a torkom és észrevettem hogy a jobb oldali mandulámon van egy fehér folt. Hajnalba felkeltem és nagyon fájt minden az izmaim olyan mintha izomlázam lenne egy kicsit hányingerem is volt meg fájt a torkom. Nagy nehezen vissza tudtam aludni egy kicsit. Reggel mikor megnéztem már 2 folt lett. Már jobban vagyok de még mindig fáj egy kicsit a torkom. Ez a tüszős mandulagyulladás? És ha igen akkor jó ha ospamox-ot szedek rá? ( ez egy antibiotikum ) meg mézes meleg tea, sok folyadék??

2013. okt. 29. 14:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem féloldalasan fáj a torkod? Mert ha igen, akkor én mandula körüli tályogra gyanakszom (abscessus peritonsillaris). Nekem is ugyanilyen tüneteim voltak úgy 2 hónapja, és nekem ez volt a baj. Mindenképp menj el fül-orr-gégészhez, mert ezt sajnos sebészileg kell megnyitni. Ez csak egy kis vágás, egy percig se tart, másnapra kutya bajod se lesz. Viszont ha nem ürül ki belőle a genny, komolyabb következményei is lehetnek.

Nem biztos, hogy neked ez van, csak feltételezés, ezért lenne jó, ha látná gégész. Ha csak sima mandulagyulladás, akkor jó rá az antibiotikum, és jó lenne, ha otthon feküdnél.

2013. okt. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Menj orvoshoz, nézze meg, írjon fel gyógyszert, szedd be azt. Igen, előfordulhat, hogy pont ospamox-ot fog felírni, de az is lehet, hogy mást. Az antibiotikumok pont azért vénykötelesek, hogy ne pattingassa nyakra-f_szra mindenki őket amikor úgy gondolja.
2013. okt. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
értem köszönöm szépen:)
2013. okt. 29. 17:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!