Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Gerincferdüléses műtét után...

Gerincferdüléses műtét után mit kell tenni?

Figyelt kérdés
Úgy értem ha megműtenek akkor meddig tart a felépülés. Kell utána gyógytornára járni? Fűzőt kell viselni utána? és ha igen akkor mennyi ideig?

2013. nov. 5. 20:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Ezeket a dolgokat orvossal kéne megbeszélned.
2013. nov. 6. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De én olyanok tapasztalatát szeretném akik már átélték. Az orvosok úgyis mindenből a legrosszabbat mondják :)
2013. nov. 6. 18:47
 3/4 anonim válasza:

Na szia Kedves Kérdező! Részletesen tudok neked erről beszélni, ugyanis engem 6 éve műtöttek meg 14 évesen.

Elég kellemetlen volt, féltem attól ott maradok, vagy attól hogy lebénulok. Szerencsére sikeren megműtöttek. Pár óráig tartott nem emlékszem a műtéttel kapcsolatban semmiről mert aludtam.

Viszont amikor felkeltettek, az volt az első hogy meg kellett mozdítanom a lábam, szerencsére sikerült, annak köszönhető mert éreztem magam körül anyukámat. Ezt az orvosok mondták.

Voltak fájdalmaim, nagyon, főleg az éjszakák voltak rosszak, nappal is kaptam sok fájdalomcsillapítót viszont éjjelre már nem tudtak nekem adni, és kész keserves volt "aludni".

10 napig voltam bent a kórházban, 3 napig intenzíven feküdtem. Nm ülhettem, csak állni vagy feküdni lehetett. Újra kellett megtanulnom járni, egy speckó zoknit kellett viseljek, 1 hónapig végig injekciót nyomkodni magamba.

Otthon 2-3 hónapig lábadoztam majd mehettem suliba.

Tornából felmentett lettem, és kellett viselnem egy fűzőt de nem sokáig egy olyan fél évig.

Én nagyon megvagyok vele elégedve, az orvosomnak arany keze van! Tudom is ajánlani bárkinek.

Már csak attól félek hogy mi lesz a baba várással, mennyire terheli majd meg ezt a platinát az a nagy súly gyarapodás!



Egyébként te hány éves vagy? Hol lesz a műtét? Lány vagy fiú vagy?

Mennyire nagy a gerinc sérülésed?

2013. nov. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a bőséges választ. Pontosan erre voltam kíváncsi!

19 éves (lány) vagyok. Nekem az orvosom azt mondta, hogy még nem lehet megműteni mert nem fejeződött be a csontosodás (és ez még 1-2 év).

Aztán egy másik hozzáértő ember azt mondta, hogy a röntgen képeim alapján annyira nincs elferdülve a gerincem, hogy meg kelljen műteni csak folyamatosan erősíteni kell a hátamat, hogy fájdalom mentes legyen!


Azért tettem fel a kérdést mert kicsit beparáztam attól, hogy az orvos felhozta a műtétet. Én is attól félek, hogy esetleg valami baj fog történni, mert ugye egy gerincműtét azért nem játék. Viszont jó olvasni, hogy neked sikeres volt, nem volt és nincs is semmi baj és jól vagy! :)



A terhesség szerintem nem okoz semmilyen kárt, csak nekünk jobban oda kell figyelni magunkra, na meg persze nem szülhetünk természetes úton.


Köszi még egyszer a választ! :)

2013. nov. 18. 16:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!